Що має бути в арсеналі садівника проти шкідників

01.04.2024   07:40    734

Рослини, дерева, овочі та фрукти — їх постійно треба захищати від шкідників. Вони атакують з самої ранньої весни і аж до холодів. Досвідчені садівники знають, що під рукою треба постійно мати напоготові спеціальні засоби проти різних ведмедок, тлі, кліщів, колорадських жуків, мурах і багатьох інших шкідників.

Які придбати засоби

В переліку може бути багато засобів, адже щосезону з’являються все нові й нові. Пропонуємо вам перевірені часом та на практиці:

Останні новини:  3 ефективні способи як і чим відтерти скотч

  • Колоїдна сірка. Захищає плодові культури від кліщів. Також допомагає боротися з грибковими інфекціями.
  • Засоби з міддю. Мова йде про мідний купорос, бордоську рідину. Це найрозповсюдженіші, але фунгіцидів на основі міді значно більше. Допомагають боротися з грибковими захворюваннями полуниці, дерев, декоративних кущів.
  • «‎Актара», «‎Командо». Цей препарат знищує колонії тлі. Вона може стати причиною загибелі врожаю, тому при перших ознаках її появи потрібно обробляти рослини.
  • «‎Bros». Засіб, який швидко та ефективно знищує мурах та слимаків. Для кожного шкідника окремий вид засобу.
  • «‎Цезарь», «‎Балазо», «‎Вертімек». Це приклади препаратів, які діють проти павутинного кліща.
  • Садовий вар. Засіб, який потрібен кожній ділянці, де є дерева. Якщо на них з’явились тріщини в корі, садовий вар перший засіб, який для них потрібен.
Останні новини:  Коли треба розмножувати бузок живцями, щоб вони прижилися

Готуйте арсенал засобів, якщо хочете знизити ризики негативного впливу шкідників. Ознайомтеся з особливостями використання. Потрібно брати до уваги вегетаційний період рослин, погодні умови. При своєчасному догляді та знешкодженні різноманітних комах, які претендують поласувати вашими фруктами, овочами та свіжим листям дерев, все буде добре.


ua-vestnik.com