Президент Киргизстану підписав закон про "іноземних представників"

02.04.2024   22:35    621
Президент Киргизстану підписав закон про іноземних представників

Фото: Пресслужба президента Киргизстану


Президент Киргизстану Садир Жапаров

Киргизька служба Радіо Свобода пише, що цей закон на 98% аналогічний російському закону “про іноземних агентів”.

Президент Киргизстану Садир Жапаров підписав закон про “іноземних представників”. Про це у вівторок, 2 квітня, повідомила киргизька служба Радіо Свобода.

Повідомляється, що закон набуде чинності за 10 днів.

Останні новини:  Чехія зібрала гроші на 500 тис. снарядів для ЗСУ

За новим законом, усі неурядові організації, які фінансуються з-за кордону і ведуть “політичну діяльність” у Киргизстані, будуть визнані “виконувачами функції іноземного представника”, тому повинні зареєструватися в Міністерстві юстиції.

Організації, визнані “іноземними представниками”, змушені будуть додатково звітувати про використання отриманих ззовні коштів, а також про спільну діяльність.Повідомляється також, що влада може здійснювати позапланові перевірки, і відповідні організації, які не зареєструвалися як “іноземні представники”, припинять діяльність на пів року.

Останні новини:  Майже півмільярда євро: у Франції продають колишній замок короля Марокко

Президент Киргизстану звинуватив неурядові організації в тому, що вони 30 років працювали в Киргизстані й нікому не звітували, а лише “відкривали банківські рахунки, брали гроші в іноземних донорів і використовували їх на власний розсуд, зокрема в особистих цілях”.Киргизька служба Радіо Свобода пише, що цей закон на 98% аналогічний російському закону “про іноземних агентів”.

Останні новини:  Іран атакував Ізраїль: порівняння бойового потенціалу двох країн


korrespondent.net