Правильним харчуванням можливо вилікуватися від діабету

02.04.2024   17:22    826

Давно відомо, що дієта і здоровий спосіб життя полегшують стан людини з діабетом. Але, вперше вчені змогли довести, що харчуванням можна вилікуватися.

Вчені провели дослідження, для якого запросили 150 осіб із середнім віком 42 роки. У них був діагностований діабет другого типу.


Людей розділили на дві групи. Одна група отримувала стандартне лікування, а друга виконувала інтенсивну програму зі зміни способу життя, запропоновану вченими.

Останні новини:  Небезпечний для серця і судин спосіб варити каву назвали шведські лікарі

Ці люди повинні були проходити не менше десяти тисяч кроків в день і присвячувати не менше 150 хвилин в день фізичним вправам. Перші 12 тижнів вони харчувалися за спеціальною кембриджською низькокалорійною дієтою. Після чого їх дієта стала стандартною низькокалорійною.

Через рік такого режиму, люди в цій групі скинули в середньому по 12 кілограмів зайвої ваги. Для порівняння, в контрольній групі зниження ваги було 4 кілограми.Але найдивовижніше те, що ремісія в цій групі настала у 61%, проти 12% в групі людей, які приймали стандартне лікування.

Останні новини:  Дієтологиня пояснила, навіщо потрібно їсти нут

– Було доведено, що якщо скинути вагу досить рано, то можна фактично повернути хворобу назад і тим самим попередити інші порушення здоров’я і погіршення якості життя, – заявив, оцінюючи результати експерименту, Шарад Тагері, професор медичного коледжу Вейл Корнелл в Катарі.