Популярні продукти виявилися здатні захистити мозок від старіння

02.04.2024   16:14    577

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у всьому світі 50 млн людей живуть з деменцією. За прогнозами, до 2050 року це число потроїться в міру старіння населення планети. Згідно зі статистикою, 1 людина з 10 старше 65 років живе з хворобою Альцгеймера. З огляду на, що ліків від недоумства не існує, єдиний шанс спробувати його запобігти – вести здоровий спосіб життя і змінити раціон харчування.

Останні новини:  Названі відмінності в користі червоних, зелених і жовтих яблук

Когнітивне здоров’я людини безпосередньо залежить від споживаних продуктів. При цьому необхідно враховувати всі фактори ризику, які прискорюють зниження когнітивних функцій, включаючи ожиріння, гіпертонію, діабет, куріння. Існує середземноморська дієта, яка має переконливі докази того, що вона здатна зберегти працездатність мозку. Ця дієта має на увазі вживання фруктів, овочів, бобових, горіхів, насіння, оливкової олії і морепродуктів, виключаючи при цьому молочні продукти, м’ясо і птицю.З усієї дієти лікарі особливо виділяють три насичені поживними речовинами продукти, котрі корисні для мозку. Перший – чорниця. Вона здатна уповільнювати когнітивне старіння і корисна для профілактики хронічних захворювань. У ній містяться сполуки, які зменшують запалення в центральній нервовій системі.

Останні новини:  Холестерин: що робити, щоб знизити його рівень

Наступний продукт – риба. Щоденне споживання омега – 3 жирних кислот, що містяться в ній, врівноважує настрій, покращує кровотік і запобігає накопиченню так званих бляшок, які можуть привести до хвороби Альцгеймера.
dailynews.kyiv.ua