Названі кращі джерела клітковини для стабілізації рівня цукру в крові

19.04.2024   02:50    839

Високий холестерин, надмірна вага, діабет і захворювання шлунково-кишкового тракту є поширеними і загальновідомими недугами серед жителів різних країн. Допомогти їх подолати допоможуть продукти з високим вмістом клітковини, які до сих пір недооцінюються багатьма людьми.


У широкому сенсі під клітковиною-харчовими волокнами-розуміються складнорозчинні вуглеводи, які, тим не менш, надають неоціненну допомогу в правильному обміні речовин. Клітковина живить мікрофлору кишечника, що сприяє деякому зниженню ваги, а також стабілізує рівень цукру в крові, що особливо необхідно людям з діабетичними захворюваннями.

Останні новини:  6 факторів, які можуть призвести до діабету

Так, дієтологи радять включати 14 грамів клітковини на кожну тисячу споживаних калорій. Жінкам необхідно близько 24 грами клітковини в день, чоловікам – 38 грамів.На щастя, пише видання, збільшити споживання клітковини відносно легко – достатньо включити в свій раціон продукти, багаті цією речовиною. До них відносяться ягоди, фрукти, такі як груші та яблука, авокадо, персики, малина, а також ряд інших доступних продуктів. Крім того, корисні буряк, овес, броколі, сочевиця, горох, мигдаль і темний шоколад.

Останні новини:  10 найкорисніших продуктів, які варто їсти жінкам у будь-якому віці

Дієтологи нагадують, що багаті клітковиною продукти також менш калорійні, що приносить користь бажаючим розлучитися із зайвою вагою. Що стосується людей з діабетом, то, нагадують дієтологи, продукти з високим вмістом клітковини вимагають більш тривалого часу на перетравлення, і ця особливість дозволяє підтримувати стабільний рівень цукру в крові.