Молдова тестує імпорт скрапленого газу із США

02.04.2024   17:00    351

Молдовська енергетична компанія Energocom сьогодні імпортує із США перший тестовий обсяг скрапленого природного газу, інформує Newsmaker.

У компанії зазначили, що в перші два дні квітня жителі Молдови використовуватимуть цей газ, доставлений у країну через порт у Греції Александруполіс на підставі договору з грецькою компанією-постачальником газу DEPA.


Як розповів глава Energocom Віктор Бринзар, 1 і 2 квітня Молдова отримає з порту Александруполіс по 14 тис. МВт/год природного газу на день. “Це еквівалентно 2,6 млн кубометрів газу за конкурентоспроможною ціною. Ми повідомимо громадян, якщо домовимося продовжити цю співпрацю”, – запевнив він.

Останні новини:  У штаб-квартирі партії у Німеччині відбувся масштабний обшук: усі подробиці

При цьому Бринзар наголосив, що транспортування СПГ – хороша альтернатива російському газу. “Газ зріджують за низьких температур, його транспортують морем і потім регазифікують. Диверсифікація джерел газу допоможе подальшому зміцненню енергетичної безпеки Молдови”, – сказав глава Energocom, нагадавши, що контракт на транзит російського газу через Україну спливає наприкінці 2024 року, а українська влада раніше заявила, що не вестиме переговорів про його продовження.Нагадаємо, Energocom домовився про співпрацю з DEPA у квітні 2023 року. Минулого року грецька компанія виграла кілька державних тендерів на постачання газу до Молдови, як для поточного споживання, так і для зберігання у сховищах. 30 листопада минулого року Energocom і DEPA підписали Меморандум про взаєморозуміння, в якому висловили готовність активізувати співробітництво в галузі поставок природного газу, зокрема скрапленого.
inshe.tv

Останні новини:  Литва готується скоротити частку іноземних водіїв, включно з українцями, у транспортних компаніях