Містить низку вітамінів та мінералів: лікарі назвали найкорисніший вид хліба

20.04.2024   23:31    1184


Для приготування закваски для хліба не потрібно купувати магазинні дріжджі. Натомість ви створюєте своє власне мікробіотичне середовище, використовуючи воду та борошно. Про це пише Нealthdigest.


Хоча процес приготування закваски займає кілька днів, мікроорганізми, вирощені в домашніх умовах, приносять користь здоров’ю.

За статтею в журналі “Мікроорганізми”, хліб на заквасці є багатим джерелом вітамінів і мінералів, які сприяють регуляції обміну речовин і підвищенню енергії.

Крім того, закваска допомагає контролювати рівень цукру в крові, а натуральні пребіотики позитивно впливають на здоров’я кишківника. Антиоксиданти та інші поживні речовини, що містяться у хлібі на заквасці, сприяють захисту серця від різних захворювань.

Останні новини:  Вчені розповіли про користь сала для здоров’я та схуднення

За статтею, опублікованою у 2023 році в Міжнародному журналі молекулярних наук, процес ферментації, що використовується при приготуванні хліба на заквасці, робить його не тільки більш засвоєним, а й покращує його антиоксидантні, антигіпертензивні та протизапальні властивості. Наприклад, хліб на заквасці з ферментованої полби містить більше фенолів та флавоноїдів порівняно з неферментованою.Ці речовини є антиоксидантами, що борються з окислювальним стресом, пов’язаним із серцево-судинними захворюваннями та раком. Бета-глюкани, що містяться в заквасці, зв’язуються з холестерином, запобігаючи його потраплянню в кровотік.Хліб на заквасці з півб’яного борошна також сприяє захисту клітин від запалень.

Останні новини:  Прості продукти для захисту від ішемічної хвороби серця

Переваги закваски для здоров’я

Однією з помітних переваг споживання хліба на заквасці є його позитивний вплив на здоров’я кишківника. За даними з журналу Fermentation, у заквасці міститься безліч лактобацил, але більшість із них гине під час випічки. Однак це не виключає можливості користі від хліба на заквасці для кишківника. Деякі корисні біомолекули можуть зберегтися в хлібі залежно від часу та температури випічки.

Волокна, такі як бета-глюкан та резистентний крохмаль, живлять бактерії в кишківнику та пом’якшують запор.

Останні новини:  5 щоденних звичок, які сприяють швидкому старінню

Хліб на заквасці не потребує додавання консервантів, емульгаторів та інших харчових добавок, які можуть негативно впливати на шлунково-кишковий тракт. У процесі ферментації клейковина пшениці розщеплюється, тому закваска містить відносно невелику кількість глютену в порівнянні з іншими видами хліба.

Також не має значення, яке борошно використовується при приготуванні закваски, оскільки процес ферментації знижує вміст фітатів, дубильних речовин і поліолів, які можуть погіршувати синдром подразненого кишківника.

Хліб на заквасці також може допомогти контролювати рівень цукру в крові та зменшити почуття голоду.


clutch.net.ua