Лікарі розповіли про наслідки перекусів на ніч і пізньої вечері

02.04.2024   22:33    719

Багато хто знає про те, що не варто їсти за кілька годин до сну, але далеко не всі цього правила дотримуються. Американські вчені провели експеримент, щоб наочно показати наслідки такої шкідливої звички.

Дослідження тривало 16 тижнів, протягом перших восьми тижнів добровольці з восьмої години ранку і до сьомої вечора харчувалися тричі на день і два рази могли перекушувати.

Останні новини:  Названі продукти, які не можна поєднувати з алкоголем

Потім їм поміняли режим харчування: учасники могли їсти стільки ж разів на день, але в інший часовий проміжок – з полудня до одинадцятої години вечора. П’ятнадцять днів поділяли дві фази експерименту.

Результати показали, що чим пізніше був останній прийом їжі, тим більше ставала вага. До того ж організм учасників не засвоював вживану їжу однаково. “Пізня вечеря може призвести до негативних показників з точки зору ваги, енергії, також змінюється вироблення гормонів, таких як глюкоза і інсулін. Через це підвищується ризик розвитку діабету, підвищення холестерину і тригліцеридів, а також можуть виникнути серцево-судинні захворювання”, – прокоментувала професор психології Університету Пенсільванії Келлі Еллісон.Також наголошується, що якщо є раніше, то в організмі виділяються гормони грелін і лептин, які стимулюють апетит і викликають відчуття ситості.Таким чином, чим раніше відбудеться останній прийом їжі, тим швидше настане відчуття ситості і тим більше організм буде регулювати бажання «з’їсти що-небудь» на ніч.

Останні новини:  Чому шкідливо вставати за будильником і як можна знизити цю шкоду