Лікарі назвали перший симптом деменції

02.04.2024   10:00    2155

Деменція з тільцями Леві (LBD) відрізняється від інших типів прогресуючого недоумства, а її симптоми можуть імітувати інші захворювання і розлади. Найчастіше вона зустрічається у дорослих у віці старше 50 років, тому важливо знати про ознаки і стежити за ними, щоб уберегти себе і своїх близьких від розвитку хвороби.


Один з таких симптомів є зорові галюцинації. У людини з деменцією з тільцями Леві вони виникають частіше, ніж у людей з хворобою Альцгеймера або судинною деменцією, і в цілому вони починаються раніше, ніж при інших типах недоумства.

Останні новини:  Під загрозою усі підлітки: знайдено поширений фактор, що викликає депресію у дітей

Фактично, з цією ознакою стикаються до 80% людей з LBD. «В цілому галюцинації, викликані LBD, є яскравими і зазвичай зоровими, а не слуховими. Деменція з тільцями Леві відрізняється від інших форм деменції тим, що більшість випадків на ранніх стадіях не пов’язані з втратою пам’яті», – розповіли лікарі.Захворювання викликає зміни в нервовій системі, які можуть привести до змін в поведінці і настрої. Деякі дослідження виявили кореляцію між наявністю галюцинацій і підвищеним рівнем когнітивних порушень при такому типі недоумства. Медики попереджають, що в цьому випадку найкраще дотримуватися обережності при спілкуванні з хворим, оскільки він може «прийняти вас за галюцинацію і проявити агресію».До інших ознак LBD відносяться рухові розлади, труднощі зі сном, когнітивні проблеми, депресія і апатія. За словами фахівців з National Institute of Ageing, Діагностика LBD може бути складним завданням.

Останні новини:  Названо попереджувальні ознаки раку печінки

«Ранні симптоми деменції з телятами Леві часто плутають з аналогічними симптомами, виявленими при інших захворюваннях мозку, таких як хвороба Альцгеймера, або при психічних розладах, таких як шизофренія», – розповіли вони.

Крім того, деменція з тільцями Леві може виникати сама по собі або разом з іншими захворюваннями головного мозку. Існує два діагнози LBD-деменція з тільцями Леві сама по собі і деменція при хворобі Паркінсона. Найбільш ранні ознаки розрізняються, але відображають одні і ті ж біологічні зміни в мозку, підкреслили лікарі.

Останні новини:  Будь-яка форма ожиріння небезпечна для здоров’я