Контрафакт заполонив Росію: яку альтернативу пропонують громадянам замість відомих брендів (ВІДЕО)

19.04.2024   13:31    2090

Контрафакт і підробки заполонили Росію. Громадяни, бажаючи заощадити, після обвалу рубля — масово переходять на неоригінальні товари, як це було в 1990-ті роки. Також після відходу західних брендів — купити якісний одяг і взуття, техніку і навіть автомобілі тепер проблематично. За даними російських ЗМІ, копії та аналоги зайняли вже майже половину ринку, передає FREEДОМ.


Розкіш, але підроблена. Росіяни після відходу з їхньої країни західних брендів купують собі копії товарів. Явище масове, адже головне — заощадити.

На фото в мережі повні стелажі парфумів, а на ділі — зустріч на вулиці і єдиний продукт у наявності. Продавець не приховує, що з оригінального — лише назва, а під замовлення готові надати нібито будь-яку марку.Коштом держави, яка шукає способи обходити санкції, у Росії виникло зростання імпорту: в 2023 році більше ввозили машин та обладнання. Зі споживчих сфер зріс тільки імпорт одягу та взуття. Основний постачальник, як і в 90-ті — Китай.

Останні новини:  Не "Арсенальна": де розташована нова найглибша станція метро у світі (відео)

Замість магазинів, які пішли з Росії, з’являються нові продавці, але їхні товари далеко не завжди такої ж якості. Охочих купити подібний товар — небагато.

“Долар та інфляція піднімають ціни на всі товари, зокрема й на одяг. Але споживач пам’ятає старі ціни і думає, що майка коштувала 1 000 рублів. А тепер змінилася назва, і вона почала коштувати 1 500 рублів. Такі зміни мало кому сподобаються”, — каже російський блогер Тихон Смирнов.

Популярними стають точки, де можна придбати одяг з бирками люксових брендів, проте без знака якості.Третина ринку спортивного взуття в Росії тепер складається з підробок.

“Що більш палені кроси, то більше на них написів Adidas і навіть розмір є, хоча на оригінальних немає нічого — просто рельєф і все. І шви всі косі, криві з якимись косяками. Дірки не по лінії… Все Китай”, — пояснює російський блогер “Пашечкин”.

Імпортні автомобілі теж переважно китайські. Раніше їх було близько 14% на російських дорогах, тепер понад 40%.

“Проблеми з керуванням автомобіля через додаток і дрібні глюки будуть присутні. Компресор, підкачка водійського і пасажирського сидіння. З ладу також виходять пневмобалони… Чорна машина у нас була — стійка під заміну, а пробіг — до 10 тисяч”, — розповідають на російському YouTube-каналі CLICKONCAR.

Кількість підробок — найяскравіший показник повернення Росії в лихі 1990-ті.

“Ми з підробками стикаємося приблизно раз на тиждень”, — каже блогер Дмитро Машков.

Наприклад, кожен п’ятий опитаний у Росії, за даними дослідження міжнародної мережі автосервісів Fit Sevice, зіткнувся з купівлею неоригінальних запчастин.

Останні новини:  На Донеччині підрозділ Shadow авіабомбою GLSDB ефектно знищив будівлю, де ховалося два десятки окупантів (відео)

За даними російської митниці, 2023 року було зафіксовано 5 млн одиниць контрафакту  дитячі іграшки, одяг, парфумерія, техніка.

“Митниця не зможе відрізнити оригінальний черевик від контрафактного — вони ж коробку не будуть розкривати. Тобто, як вони зрозуміють? Якщо за документами йде якийсь відомий бренд, значить, це він, оскільки папери підготовлено правильно”, — пояснює директор Взуттєвого союзу Росії Максим Данилов.

Від низької якості імпортованих товарів і його нестачі страждає не тільки російське населення, а й виробництво, яке, за словами російської влади, повністю забезпечує країну. За фактом — багато заводів і фабрик простоюють, економлячи свої ресурси.