Китай заявив, що продовжить співпрацювати з Іраном після нападу на Ізраїль

17.04.2024   00:23    445

Головний дипломат Китаю повідомив Ірану, що країни можуть працювати разом у низці галузей у майбутньому, даючи зрозуміти, що їхні зв’язки залишаються міцними після безпрецедентного нападу Тегерана на Ізраїль.

“Китай готовий неухильно просувати практичне співробітництво з Іраном у різних галузях і сприяти подальшому розвитку китайсько-іранських відносин”, – заявив міністр закордонних справ Ван Ї іранському колезі Хосейну Амірабдоллахаяну в телефонній розмові, пише Bloomberg.


Ван також сказав, що Китай взяв до відома позицію Ірану про те, що його військові дії були “обмеженими” і що країна “здійснює своє право на самооборону”, згідно із заявою Міністерства закордонних справ у Пекіні. Китай також вважав, що Іран зможе впоратися із ситуацією, щоб “уникнути подальшої турбулентності”, сказав він.

Останні новини:  У Польщі затримали трьох підозрюваних у диверсіях на користь РФ

Ван не уточнив, яку співпрацю Китай готовий розвивати з Іраном, але Пекін уже давав аналогічні обіцянки в минулому. Минулого року китайський лідер Сі Цзіньпін пообіцяв поглиблювати зв’язки після зустрічі з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі в Пекіні. Лише кількома тижнями раніше США заявили, що посилюватимуть тиск на Китай, щоб той припинив купувати іранську нафту.Китай є основним покупцем іранської нафти, хоча в січні Тегеран призупинив поставки, вимагаючи підвищення цін. Пекін також є ключовою переговорною силою в переговорах, що зайшли в глухий кут, щодо відновлення ядерної угоди 2015 року.

Останні новини:  Пасажир рейсу з Лондона до Сінгапуру загинув під час сильної турбулентності

Коментарі Вана пропонують Ірану певну дипломатичну підтримку після того, як його ракетна атака і атака безпілотників на Ізраїль викликали побоювання з приводу більш широкого конфлікту. Тегеран заявив, що цей крок став відповіддю на напад на комплекс його посольства в Сирії, внаслідок якого загинули вищі іранські військові офіцери. Це був перший раз, коли Іран завдав удару по Ізраїлю з його території.У понеділок Палата представників США переважною більшістю голосів ухвалила закон, спрямований на протидію купівлі Китаєм іранської сирої нафти, в рамках пакету законопроектів, винесених на розгляд у відповідь на дії Ірану.

Останні новини:  США можуть вибрати в якості нового самохідного міномету польський M120 Rak: є на озброєнні ЗСУ


uapress.kyiv.ua