Іспанія може надати Україні свої старі американські танки M60: від 260 до 300 одиниць

20.04.2024   16:08    382

Як повідомляє Libertad Digital Іспанія несподівано скасувала продаж надлишкових бойових танків M60, які раніше використовувались морською піхотою Іспанії. Це рішення, описане лише як «перерозподіл матеріалів», викликало припущення серед військових оглядачів, що ці танки, яких в Іспанії загалом від 260 до 300, можуть бути перенаправлені для допомоги Україні.

Подробиці

27 березня 2024 року міністерство оборони Іспанії оголосило про продаж надлишкових бойових танків M60, які раніше були на озброєнні морської піхоти Іспанії. На початку 1990-х Іспанія отримала від 260 до 300 танків M60, переважно варіант M60A3 TTS, а також M60A1 і M60A3. Згідно з наявною інформацією, танки були безкоштовно надані Іспанії Сполученими Штатами в рамках зобов’язань щодо скорочення озброєнь, передбачених Договором про звичайні збройні сили в Європі (CFE), який був спрямований на припинення гонки озброєнь між НАТО і Країнами Варшавського договору в останні роки холодної війни.

Танки були поставлені між 1989 і 1992 роками, спочатку служили в армії як перехідні одиниці до прибуття танків Leopard (2A4 і 2E). Ці танки, зокрема моделі M60A3TTS, були частиною арсеналу танкової роти групи Tercio de Armada і були передані ВМС Іспанії з арсеналів армії США в Німеччині ще в 1993 році.

До 2016 року зменшена кількість цих танків залишалася на службі в бригаді морської піхоти Іспанії, також відомої як Tercio de Armada (TEAR). Останні оперативні одиниці були виведені з експлуатації між 2010 і 2020 роками, а деякі з них були передані до Школи морської піхоти генерала Альбасете та Фостера в Картахені.

Останні новини:  У США внаслідок торнадо загинули 15 людей

Запланований аукціон, як було оголошено в Офіційному державному віснику 27 березня 2024 року, мав розпочатися зі стартовою ціною 46 924,93 євро за бак, вимагаючи попередньої застави 9 384 євро, що становить 20% початкової ціни.

Документацію та пропозиції для аукціону потрібно було подати до 22 квітня 2024 року, а відкриття заявок – 24 квітня 2024 року. 3 квітня 2024 року міністерство оборони Іспанії зупинило аукціон на продаж цих бойових танків. Скасування, описане лише як «перерозподіл матеріалів», залишає без відповіді питання щодо майбутнього розгортання танків. Цей розвиток подій заслуговує особливої ​​уваги, враховуючи, що деякі танки M60 A3TTS все ще діють у Третьому механізованому десантному батальйоні Корпусу морської піхоти, який базується в Сан-Фернандо, Кадіс. Станом на жовтень минулого року іспанські військові навіть провели тендери на послуги з технічного обслуговування та запчастини для цих моделей, що свідчить про їх постійну корисність.Серед військових спостерігачів є припущення, що ці танки можуть бути перенаправлені на допомогу Україні, узгоджуючись із підтримкою України Іспанією в умовах її триваючої війни з Росією. Іспанія раніше подарувала Україні більш досконалі танки Leopard 2A4, на відміну від цих старих танків M60.

Останні новини:  Вісім країн пропонують Євросоюзу розширити співпрацю з ВПК України

Якби Іспанія розглядала питання про передачу надлишкових танків M60 Україні, це потенційно могло б призвести до їх модернізації, спираючись на попередній досвід України в модернізації подібних танків. Раніше Україна пропонувала Бразилії модернізувати танк М60 у 2020 році через ДП «Завод імені Малишева».

Ще до 2014 року Харківське конструкторське бюро машинобудування України запропонувало модернізацію танка М60, включно з різними модернізаціями, такими як заміна вежі на 120-мм гармату, модернізація двигуна до 6ТД2 потужністю 1200 кінських сил, встановлення динамічного захисту та використання активної системи захисту «Заслон». Додатково досліджувалися варіанти заміни вежі на аналогічну з танка Т-84-120 «Ятаган» і встановлення вітчизняного двотактного опозитного 6-циліндрового дизеля сімейства 6ТД. Серед інших міркувань — заміна трансмісії та встановлення навісного динамічного захисту, а також систем активного захисту «Завіса» та система оптико-електронного придушення «Варта».

Харківське конструкторське бюро машинобудування раніше запропонувало повну модернізацію танка М60
Харківське конструкторське бюро машинобудування раніше запропонувало повну модернізацію танка М60

Завдяки своїм оперативним можливостям і модернізації M60A3 TTS може виконувати різні функції у військовій структурі України. У своїй традиційній ролі основного бойового танка M60A3 використовує 105-мм нарізну головну гармату, доповнену передовими системами керування вогнем, які включають тепловізійний приціл для ефективного ураження бронетехніки та укріплень противника. Покращена броня танка, потенційно доповнена динамічною бронею, дозволяє йому добре підтримувати піхоту, відкриваючи вогонь прямою наводкою та пригнічуючи позиції противника в різноманітних бойових умовах. Здатність основної гармати вести вогонь непрямим наведенням свідчить про те, що M60A3 також можна використовувати як мобільну артилерійську одиницю, корисну в сценаріях, що вимагають швидкої та адаптованої вогневої підтримки.

Останні новини:  Швеція дала Україні право наносити своєю зброєю удари по території Росії

Тепловізійні системи танка дозволяють виконувати операції вночі, сприяючи безперервній бойовій діяльності та сприяючи спостереженням і захопленню цілей в умовах недостатньої видимості. У регіонах, де в російських військах переважають старіші моделі танків, такі як Т-54, Т-55 і Т-62, знаряддя M60A3 і передові системи прицілювання дозволяють йому вражати подібну броньовану техніку. За межами фронтового використання M60A3 може виступати в якості навчальної платформи для екіпажів танків, пропонуючи економічний засіб для підготовки особового складу до операцій на більш досконалих танках. Він також може служити резервним активом, який може бути розгорнутий у разі необхідності для підтримки поточних військових дій, таким чином підтримуючи стратегічну гнучкість і готовність сил.


wheel-news.com