Інсулін, антибіотики та вакцини: дефіцит життєво важливих ліків продовжує наростати в Росії (ВІДЕО)

02.04.2024   19:31    677

У Росії налічується близько 10 мільйонів людей, які страждають на діабет, і всі вони опинилися в зоні ризику через дії диктатора Володимира Путіна. Так, життєво важливі медичні препарати продовжують зникати з російських аптек: гостро стоїть проблема забезпечення пацієнтів інсуліном. Ліків немає в аптеках, їх неможливо замовити в інтернеті, інформує FREEДОМ.


“Приходять і запитують [про ліки]. Ми відмовляємо, тому що немає в наявності. Раніше через інтернет можна було замовити, на складах десь було, а зараз і цього не надходить”, — каже російська фармацевтка.

Скарги лікарів і пацієнтів у Росії на брак медичних препаратів почастішали два роки тому, коли через розв’язану Путіним повномасштабну війну Росії проти України — світові фармацевтичні корпорації почали розривати контракти з російськими компаніями, а крім того — погіршилася ситуація з логістикою.У свіжому опитуванні, 80% лікарів у Росії поскаржилися на скромний асортимент ліків.

“На сьогоднішній день у нас з вами в немаленькому списку знаходиться 158 препаратів. Додано п’ять позицій — це “Кларитроміцин”, вакцина для профілактики кору, краснухи, кератиту… Тенденція зберігається — препарати потихеньку йдуть і зникають, краще не стає”, — зі слів президента “Ліги захисників пацієнтів Росії” Олександра Сіверського.

Через дефіцит життєво важливих препаратів російські медики змушені змінювати протоколи лікування і виписувати рецепти на ліки лише в разі погіршення показників здоров’я, зазначають у “Лізі захисників пацієнтів Росії”.

“У нас лікар опиняється в ситуації, коли він не може скорегувати терапію, наприклад, для діабету — що критично важливо. Тому що роки пацієнти з лікарями витрачають, щоб підібрати терапію… І раптом йому кажуть: “Ні, ми тобі щось інше купили”. Тобто? Ви чого? Як?… А лікар зробити нічого не може. Тому коли наступного разу до нього пацієнт прийде, лікар навіть посоромиться запитати, бо йому соромно, бо він зробити-то нічого не може. Розумієте?”, — каже Сіверський.

На 95% скоротилися державні закупівлі надшвидкого інсуліну — його вже не знайти в російських аптеках. Пацієнтам доводиться використовувати інші препарати — а їхня дія на організм не вивчена.За словами російських лікарів, які взяли участь в опитуванні, також не вистачає антибіотиків і гормональних препаратів, а ще вакцин.

“Красноярці не можуть поставити щеплення своїм дітям. Про брак вакцин повідомляють молоді мами з усіх районів міста”, — з випуску новин “Телебачення Красноярська”.

На перебої з постачанням вакцин у лютому 2024 року поскаржилися жителі 16 регіонів Росії. У більш ніж половині країни після початку року було зафіксовано спалах кору, повідомляють російські ЗМІ.

“За даними “Росспоживнагляду”, у Сургуті продовжують фіксувати випадки захворювання на кір”, — зазначають в ефірі телеканалу “Сургут-24”.

Російські чиновники проблему замовчують.

“Вакцина досі не з’явилася. Міністерство охорони здоров’я Красноярського краю мене через держпослуги перенаправило в поліклініку, — з поліклініки мені надійшла відповідь, що там вакцини немає, знову”, — розповідає мешканка Красноярська.

У Кремлі регулярно заявляють про розробку так званих нових, російських імпортозаміщених медичних препаратів.

“Вчені впритул підійшли до створення вакцин проти раку. Про це Володимир Путін заявив на форумі “Майбутніх технологій”, — з ефіру російського ЗМІ “Євразія”.

При цьому для 85% ліків, що випускаються в Росії, потрібні іноземні компоненти. Навіть якщо препарати і виробляють — пересічні пацієнти купити їх не можуть.

“Ми теж зіткнулися з такою проблемою [відсутності вакцини], коли прийшли на щеплення у два місяці. Відповідь була такою ж, що вакцини в поліклініки немає, коли вона надійде — ніхто не знає. Хоча по телебаченню рапортують, що дефіциту в [Краснодарському] краї немає”, — із повідомлення місцевої жительки в соціальних мережах.

Імовірність того, що найближчим часом у Росії з’являться інноваційні препарати — практично нульова. Ні економічний, ні політичний клімат у путінській державі цьому не сприяє.

Останні новини:  Україна "спортивними літаками" атакує єдиний стратегічний радар РФ, — Forbes (відео)