Головний фактор, що попереджає про ризик розвитку раку шлунка

02.04.2024   11:31    524

Одним з головних факторів ризику при раку шлунка є бактерія Helicobacter pylori, повідомили британські медики.

Вчені ідентифікували механізм, за допомогою якого бактерія може викликати рак шлунка. Вони досліджували процес руйнування захисної оболонки органу, інфікованого бактерією.


Захисна оболонка являє собою щільний шар, утворений епітеліальними клітинами, які захищають шлунок від впливу кислоти, що міститься в шлунковому соку. H. pylori виробляє ензим, який використовує як свого роду знаряддя для проникнення крізь загороджувальний шар. Він роз’їдає шар епітеліальних клітин.

Останні новини:  Названі відмінності в користі червоних, зелених і жовтих яблук

В результаті Helicobacter pylori досягає глибоких, в нормі недоступних патогенів тканинних шарів, і завдає серйозної шкоди. Це є першим кроком до запуску розвитку раку шлунка.Ще ризик розвитку онкології підвищує гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, викликана патологічним вкиданням вмісту шлунка в стравохід.

Крім того, посприяти розвитку раку можуть ожиріння, куріння, хронічне запалення. Відіграє велику роль і генетична схильність.

Останні новини:  Мигдаль виявився ефективним засобом від 10 недуг

Рак шлунка займає третє місце в світі за смертністю і п’яте місце за поширеністю. Як повідомлялося раніше, спровокувати його розвиток можуть поліпи – нарости, що утворюються на слизовій оболонці кишкової стінки.Які фактори можуть вказувати на розвиток онкозахворювання? Це постійна відрижка, печія, сонливість, розлад сну, нудота, метеоризм, втрата апетиту. На самому початку рак шлунка може протікати взагалі безсимптомно.

Останні новини:  Названо 3 кращі продукти для швидкого позбавлення організму від токсинів