Фонд допомоги Україні на 100 млрд доларів можуть створити країни НАТО — деталі зустрічі в Брюсселі (ВІДЕО)

04.04.2024   12:33    417

У НАТО домовилися про посилення ролі Альянсу в координації допомоги Україні. Про це сьогодні, 3 квітня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Деталі буде визначено протягом наступних тижнів. Про підсумки першого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

Союзники планують створити фонд у розмірі близько 100 млрд доларів для допомоги Україні. Цю інформацію підтвердили учасники зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Як напередодні писав Bloomberg, з такою ініціативою виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Я думаю, що це дуже гарна пропозиція генерального секретаря. Це той напрямок, у якому нам потрібно подумати про те, як ми можемо об’єднати наші спільні ресурси, щоб ефективніше допомагати Україні. Звичайно, якби ми всі вклали 0,25% нашого ВВП на підтримку України, їхні фінансові проблеми були б вирішені”, — заявив міністр закордонних справ Латвії Крішьяніс Каріньш.

За інформацією Bloomberg, фонд буде створено з внесків членів Альянсу строком на п’ять років. Рішення про створення фонду буде ухвалено на ювілейному саміті лідерів Альянсу у Вашингтоні цього літа. Сам генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг стримано коментує інформацію про створення фонду, не розкриваючи жодних деталей, але закликає союзників значно збільшити обсяг допомоги, зробивши її системною і довготривалою.

“В України є термінові потреби. Будь-яка затримка в наданні допомоги має наслідки на полі бою, тому нам необхідно змінити динаміку нашої підтримки. Ми маємо забезпечити надійну та передбачувану безпекову допомогу Україні на довгострокову перспективу, щоб ми менше покладалися на добровільні внески та більше на зобов’язання НАТО, менше на короткострокові пропозиції та більше на багаторічні зобов’язання”, — зазначив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО пояснив, що це буде зроблено за допомогою перетворення комплексного пакета допомоги на багаторічну програму. Це допоможе Україні наблизитися до стандартів НАТО в усьому — від закупівель до логістики. Але головне — це стабільне фінансування. Також, імовірно, НАТО вже дуже скоро відіграватиме більшу координуючу роль у Контактній групі з оборони України у так званому форматі “Рамштайн”.

“Нам потрібно більше грошей, нам потрібні нові гроші, вони потрібні на багато років. Те, що обговорюється, є саме основою того, що все, що ми робимо, буде тісно скоординоване з усіма іншими ініціативами, в яких беруть участь союзники по НАТО”, — сказав Єнс Столтенберг.

Допомога Україні від НАТО виходить на новий рівень і стає стійкою та системною, а гарантії безпеки — дедалі конкретнішими.

Останні новини:  Масштабна пожежа у Києві: згоріли десятки автомобілів і байків (ВІДЕО)