Британська армія скоро отримає найпотужніший в Європі основний бойовий танк Challenger 3

20.04.2024   16:45    831

Згідно з інформацією, опублікованою Міністерством оборони Великої Британії 18 квітня 2024 року британська армія близька до отримання основного бойового танку Challenger 3. Цей танк вважається одним із найсучасніших танків Європи, зараз знаходиться на завершальній стадії перед входом у виробництво.

Подробиці

Британський міністр оборони Грант Шеппс наголосив на критичному характері цього прогресу серед зростаючих глобальних загроз:

«У більш небезпечному світі потреба в бойових машинах, таких як танк Challenger 3 є обов’язком, оскільки загрози, з якими стикається Сполучене Королівство, розвиваються»

Challenger 3 може похвалитися передовою бронею та найсучаснішою вогневою міццю, включаючи нову вежу з гладкоствольною гарматою, сумісною з боєприпасами НАТО, вдосконалені датчики та вражаючий набір технологій, що робить його найживучішим танком, який коли-небудь використовувався британською армією. Очікується, що ці функції відіграватимуть ключову роль у оборонній стратегії Великобританії та можливостях стримування.

Перший з танків уже продемонстрував свої можливості на випробуваннях, планується перевірка всіх прототипів у бойових умовах для вдосконалення їх характеристик. Додаткові 140 одиниць вже заплановано для виробництва та доставки, що гарантує, що Challenger 3 залишатиметься опорою в арсеналі британської армії принаймні до 2040 року.

Останні новини:  Польща готує обмеження для російських дипломатів на території країни

Challenger 3 був розроблений, щоб забезпечити більшу вогневу міць, захист і мобільність, ніж попередні версії танків Challenger. Його основним озброєнням є 120-мм гармата L55A1 німецької розробки з подовженим стволом. Це покращення конструкції дозволяє гарматі досягати вищих початкових швидкостей, таким чином підвищуючи як дальність стрільби, так і точність. Ці вдосконалення роблять L55A1 надзвичайно ефективною на полі бою, дозволяючи танку вражати цілі на великих відстанях із підвищеною точністю.

Останні новини:  Трамп може призначити несподіваного кандидата на посаду віце-президента – Politico

Крім того, L55A1 розроблено для підтримки сумісності з широким спектром типів боєприпасів, включаючи вдосконалені бронебійні кілеві стабілізовані відкидаючі снаряди (APFSDS) і осколково-фугасні протитанкові (HEAT) боєприпаси. Танки, оснащені цією гарматою, можуть протистояти різним типам загроз, від важкої броньованої техніки до укріплених позицій. Інтеграція L55A1 у сучасні танкові системи є прикладом поточного прогресу у військових технологіях, спрямованих на підвищення стратегічних можливостей збройних сил у різноманітних бойових сценаріях.
Нова конструкція башти і броня Challenger 3 забезпечує чудовий захист екіпажу. Танк оснащений системою лазерного попередження та системою активного захисту Trophy, яка здатна виявляти та нейтралізувати загрози, що надходять, використовуючи засоби протидії, щоб перехопити та знищити їх до того, як вони вразять танк.

Останні новини:  Китай готує армаду поромів для вторгнення на Тайвань,- ЗМІ

Challenger 3 має покращений, потужніший двигун разом із оновленою системою охолодження двигуна. Він також містить гідрогазову підвіску третього покоління, яка підвищує точність стрільби під час руху танка. Крім того, танк може розвивати максимальну швидкість 60 км/год.


wheel-news.com