Британія і США обурилися через загибель гуманітарної місії у Секторі Газа

03.04.2024   17:21    625
Британія і США обурилися через загибель гуманітарної місії у Секторі Газа

Британія і США відреагували на загибель гуманітарної місії в Секторі Гази

Лондон викликав посла Ізраїлю, а Вашингтон вимагає «проведення ширшого розслідування» і оприлюднення висновків.

У Лондоні і Вашингтоні заявили про шок і обурення через загибель гуманітарних працівників World Сentral Kitchen в секторі Гази внаслідок удару Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Так, Міністерство закордонних справ Великої Британії викликало посла Ізраїлю після того, як у Секторі Газі внаслідок авіаудару було вбито семеро працівників організації World Central Kitchen, що забезпечує харчуванням постраждалих від стихійних лих, повідомляє The Telegraph.

Останні новини:  Польща готує обмеження для російських дипломатів на території країни

Зазначається, що троє з семи гуманітарних працівників були громадянами Великої Британії.

В телефонній розмові з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетяньягу у вівторок ввечері, прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак заявив, що шокований інцидентом.

«Ми просимо Ізраїль терміново розслідувати те, що сталося, тому що очевидно, що є питання, на які потрібно відповісти», — сказав очільник британського уряду.

Останні новини:  Міністри закордонних справ ЄС обговорили можливі санкції проти Ізраїлю

Сунак підкреслив, що в смузі Газа загинуло занадто багато гуманітарних працівників та цивільних осіб, і що ситуація стає дедалі нестерпнішою.

У свою чергу, у США радник Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу висловив обурення у зв’язку з трагедією.

Він зазначив, що в Вашингтоні бачили коментарі прем’єр-міністра Нетаньягу й керівництва ЦАХАЛ, які зобов’язалися провести розслідування. Кірбі додав, що результати попереднього слідства ізраїльська сторона вже представила у вівторок. Однак, за його словами, Сполучені Штати очікують «проведення ширшого розслідування» в короткий термін.

Останні новини:  Удари по Харкову підштовхують США дозволити бити по РФ – екскомандувач США

«Ми сподіваємося, що ці висновки будуть оприлюднені, а також буде забезпечена відповідальність»,- зауважив Кірбі.

Перед цим прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підтвердив, що ЦАХАЛ причетний до удару по World Central Kitchen. Він назвав удар «ненавмисним» й описав його як трагічну подію, що «трапляється» у воєнний час.korrespondent.net