Археологи виявили унікальні артефакти, які вціліли після виверження Везувію. Відео

02.04.2024   21:31    957

У руїнах Геркаланума – давньоримського міста на березі Неаполітанської затоки, поруч з сучасним Ерколано – археологи виявили залишки дерев’яних меблів, що збереглися після виверження вулкана Везувія.

Про це повідомляє “Ancient Origins”.

Зазначається, що ці артефакти є надзвичайно важливими для розуміння повсякденного життя стародавніх римлян. Археологи були здивовані, наскільки майстерно теслярами були зроблені меблі, а їх робота витримала випробування часом.

Останні новини:  У російському Воронежі пролунав вибух і почалася масштабна пожежа (відео)

Серед чудових знахідок — човни складного дизайну, каркаси ліжок та столи. Кожен виріб свідчить про винахідливість і креативність своїх творців. Особливо зворушливою знахідкою стало дитяче ліжечко, знайдене поруч з останками сім’ї, які воно належало.

Зазначається, що ці надзвичайні знахідки вдалося вилучити з місця, де їх знайшли, та відреставрувати зберігши структурну цілісність та деякі оригінальні кольори. Їх виставили в одному із італійських музеїв.

Останні новини:  ЗСУ отримали нову модернізовану БМП-1ТС з українським модулем "Спис-Синтез" (відео)

Варто зазначити, що виверження Везувію 24 серпня 79 року — одне з найпотужніших вулканічних вивержень за всю історію існування людства. Цей вулкан відомий тим, що під час плініанського виверження знищив римські міста Помпеї, Геркаланум та Стабії. Приблизне число загиблих в Помпеях — 2 000 осіб. Вважається одним із найнебезпечніших вулканів світу. Відомо понад 80 значних вивержень цього вулкана, останнє з яких сталося в 1944 році.

Останні новини:  У Дубаї аномальні зливи затопили автомагістралі, аеропорт та ТРЦ (ВІДЕО)