Компанія Lockheed Martin впроваджує технології, що дають змогу делегувати виробництво і складання ракет роботам, інформує Eurasian Times.
Patriot — одна з найдосконаліших зенітно-ракетних систем (ЗРК), що існують на сьогодні. На її рахунку знищення кількох російських винищувачів Су-34 і ракет Х-101. Сьогодні, коли Україні потрібна допомога в протистоянні з окупантами, Lockheed Martin збільшила виробництво ракет MSE з 350 штук до 550. Також ракети зможуть знадобитися і Тайваню, на випадок атаки з боку КНР.
Щоби закрити всі потреби, виробник запустив новий автоматизований завод площею 25 000 кв. м для виробництва ракет PAC-3 MSE й обіцяє тираж у 650 ракет до 2027 року. Таких показників допоможе домогтися стабілізація ланцюжка постачання з боку інших великих оборонних компаній, таких як Aerojet Rocketdyne і Boeing, які виробляють твердопаливний ракетний двигун і головки самонаведення.
Китай також виробляє зброю за допомогою роботизованих заводських ліній. Відомо, що одне з таких підприємств займається складанням крилатих ракет. Повністю автоматизована виробнича лінія забезпечує високу точність та ефективність роботи. Рівень помилок мінімальний, а втручання з боку людей не потрібне
«Розвиток виробничих ліній — це не лише розробка єдиного процесу, а й взаємодія на різних етапах, що вимагає розроблення високоточного обладнання та вдосконалення технологій штучного інтелекту», — ідеться у звіті, опублікованому на сайті Вaijiahао.
У звіті наголошується, що штучний інтелект глибоко впроваджений у виробничий процес крилатих ракет, і що дане підприємство випереджає навіть автоматизовані лінії США, які все ще перебувають на стадії напівавтоматичного оброблення та виробництва. В одній заяві навіть йшлося про те, що автоматизований завод з виробництва крилатих ракет може виробляти тисячу ракет на день.