Який найдовший гірський хребет на Землі?

03.03.2024   18:31    49

Могутні гірські хребти можна знайти на кожному континенті, але найдовший безперервний ланцюг вершин не розташований на жодному з цих семи континентів. Натомість найдовший у світі хребет лежить на дні моря.

Відомий як Серединно-океанічний хребет, цей абсурдно довгий гірський ланцюг повторює обриси тектонічних плит Землі і тягнеться через усю земну кулю у вигляді візерунка, який часто порівнюють зі швами на бейсбольному м’ячі. Маючи загальну безперервну довжину близько 65 000 кілометрів (40 390 миль), серединно-океанічний хребет сміється над жалюгідними недоліками найдовшого континентального хребта у світі – Анд, що простягаються на 7 600 кілометрів (4 700 миль). Це справді жалюгідно.

Останні новини:  Спалені останки правителів майя натякають на вогняну політичну революцію

Насправді серединно-океанічний хребет має несправедливу перевагу, оскільки фактично складається з кількох окремих підводних хребтів, які існують на межі різних тектонічних плит. Саме на цих кордонах плити розсуваються, дозволяючи магмі підніматися вгору і заповнювати проміжки.

В результаті утворюється лінія гір і долин, які розсікають морське дно. В середньому, вершини цих різноманітних підводних гір лежать на глибині близько 2 500 метрів (8 200 футів) під поверхнею океану. Найвідоміший з них – Серединно-Атлантичний хребет, який проходить через центр Атлантичного океану, простягаючись від Арктики до Антарктики.

Звичайно, коли тектоніка світових плит стикається одна з одною, хребти, що утворюються між ними, з’єднуються, утворюючи безперервну серію підводних хребтів, які в сукупності складають серединно-океанічний хребет.

Останні новини:  Айсберг, який потопив “Титанік”, може бути зображений на віднайденій фотографії 1912 рокуnnews.com.ua