Великобританія успішно випробувала лазерну зброю DragonFire, встановлену на броньованому автомобілі Wolfhound

02.03.2024   19:04    50

Міністерство оборони Великобританії (MoD) і Лабораторія оборонної науки і технологій (Dstl) успішно провели випробування першої в країні високопотужної лазерної зброї під назвою DragonFire, ознаменувавши важливу віху в сфері оборонних можливостей. Вона встановлюється на броньовану машину Wolfhound 6×6 і здатна протистояти загрозам з повітря, демонструючи точність і потужність.


Подробиці

Ініціативу, відому як програма DragonFire Laser Directed Energy Weapon (LDEW), очолює Dstl від імені британського МО (Міністерства оборони) у співпраці з кількома галузевими гігантами. Ця програма використовує висококонцентрований промінь світла для нейтралізації загроз, представляючи економічно вигідну та ефективну альтернативу звичайним боєприпасам. З поглядом на майбутнє ця технологія є багатообіцяючою у протидії ворожим безпілотним літальним апаратам (БПЛА), пропонуючи стійке рішення для оборонних операцій.

Бронеавтомобіль Wolfhound 6×6 — це важкий транспортний засіб матеріально-технічного забезпечення, який використовується британською армією, розроблений для захисту та універсальності на полі бою. Як частина програми Tactical Support Vehicle (TSV) Wolfhound розроблений для забезпечення матеріально-технічної підтримки військ на передовій, здатний перевозити широкий спектр вантажів під захистом свого броньованого шасі. Він має високий рівень вибухового захисту від мін і саморобних вибухових пристроїв (IED), що робить його ключовим ресурсом для підтримки ліній постачання та підтримки операцій у агресивному середовищі. Оснащений колісним приводом 6×6, Wolfhound може переміщатися по складній місцевості, гарантуючи, що війська отримають необхідне обладнання та припаси незалежно від місця розташування.

Високоенергетична лазерна збройна система Raytheon UK на вантажній платформі бронемашини британської армії Wolfhound

Окрім матеріально-технічних можливостей, Wolfhound був адаптований для різних ролей у британській армії, у тому числі як платформа для передових технологічних систем, таких як нещодавно випробувана лазерна зброя високої потужності. Його надійна конструкція дозволяє інтегрувати складне обладнання, що робить його ідеальним кандидатом для експериментальних оборонних проектів і підвищує його корисність на сучасному полі бою. Можливість адаптації автомобіля в поєднанні з перевіреною надійністю та захистом підкреслює його цінність для британської армії як багатофункціонального активу, здатного задовольнити широкий спектр експлуатаційних вимог.

Останні новини:  Іран готується до ядерної війни, в якій Захід програє, – Telegraph

Компанія Raytheon UK стала ключовим учасником цього технологічного стрибка, представивши свою систему лазерної зброї високої енергії. У партнерстві з консорціумом британських постачальників, включаючи Fraser Nash, NP Aerospace, LumOptica, Blighter Surveillance Systems і Cambridge Pixel, 15-кіловатна лазерна система Raytheon інтегрована в програму Land Demonstrator Міністерства оборони. Наразі система встановлюється на британську броньовану машину Wolfhound, яку Міністерство оборони призначає для проведення експериментів.

Останні новини:  Відповідь Ізраїлю Ірану. Удар із символізмом

Інтегрована система охоплює радар від Blighter Surveillance Systems і систему управління, розроблену Raytheon UK. Після випробувань із відстеженням безпілотників система відправиться в DSTL Porton Down для тестування системи живим вогнем, перш ніж її розгорнуть у британській армії у вересні для подальших експериментів.

Лазерна система Raytheon UK відрізняється універсальністю та портативністю, її можна встановлювати на різних платформах і взаємодіяти з іншими системами протиповітряної оборони залежно від оперативних потреб. На сьогоднішній день вісім високоенергетичних лазерних знарядь було доставлено американським військовим, які продемонстрували ефективність проти понад 400 цілей протягом 25 000 годин роботи.

Останні новини:  G7 відклала питання передачі Україні активів РФ

Успішна інтеграція в Ковентрі та випробування бойових стрільб програми DragonFire підкреслюють практичність і ефективність лазерної технології в сучасних оборонних стратегіях. Це досягнення є кульмінацією десятиліть прагнень оборонної промисловості використовувати лазерну енергетичну зброю. Спільні зусилля між галуззю та Міністерством оборони прокладають шлях до переходу цієї революційної технології з лабораторних середовищ на реальні військові застосування, сигналізуючи про нову еру в оборонних технологіях і стратегічних можливостях.


wheel-news.com