США та Філіппіни потерпають від найбільших економічних втрат через екстремальну погоду, спричинену зміною клімату

03.03.2024   13:37    44

За даними звіту Swiss Re Institute, США зазнають найбільших втрат в абсолютному вираженні – близько 97 мільярдів доларів на рік, що становить майже 0,4% ВВП. Водночас, економічний збиток Філіппінам у доларовому вираженні набагато менший – 12 мільярдів доларів, але він становить 3% ВВП країни.


by @Kalinsky

Сполучені Штати та Філіппіни потерпають від найбільших економічних втрат через екстремальну погоду, спричинену зміною клімату, згідно зі звітом Swiss Re Institute, Швейцарія. Економічні збитки, завдані Філіппінам, у доларовому вираженні набагато менші, ніж США, але вони становлять 3% ВВП країни.Дослідження Swiss Re Institute проаналізувало, як чотири основні погодні явища – повені, урагани, зимові шторми та сильні грози – завдають економічних збитків 36 країнам. Щорічні втрати тільки від цих небезпек становлять близько 200 мільярдів доларів у всьому світі, в середньому за останні 10 років.

Останні новини:  Циклоїдальний гребний гвинт обіцяє 85% ефективності та точне маневрування

Країнами, які посідають третє і четверте місце за величиною втрат, пропорційних ВВП, є Таїланд і Австрія. Китай посідає п’яте місце, а Японія – 10-те. Ірландія, Ізраїль і Туреччина знаходяться внизу списку з 36 країн.У доповіді також розглядається, як це розвиватиметься в майбутньому. Дослідники використовували прогнози Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату щодо посилення небезпек, що базуються на “проміжному” сценарії викидів. Вони наклали ці дані на поточну географічну структуру втрат, щоб передбачити, де найбільш вірогідний майбутній збиток.

  • Забруднення повітря впливає не тільки на здоров’я людини, але і на відчуття нею щастя
  • Дорожній пил віднесли до основних джерел мікропластику в повітрі
  • У свіжому снігу Антарктиди знайдено мікропластик
Останні новини:  Айсберг, який потопив “Титанік”, може бути зображений на віднайденій фотографії 1912 року

Дослідження показало, що Польща і Чехія будуть піддаватися найбільшому ризику збільшення шкоди до 2050 року, оскільки там більше нерухомості буде схильна до повеней, пов’язаних з кліматом.

Однак, є два людські чинники, які аналіз не може передбачити. По-перше, чи продовжують люди будувати в прибережних районах підвищеного ризику. У США, наприклад, люди продовжують переїжджати в дуже вразливі райони, такі як узбережжя Флориди.

Другим невідомим фактором є кількість грошей, що витрачаються на заходи з адаптації, такі як будівництво дамб і зміцнення інфраструктури. Страхова галузь стала активним прихильником цього способу обмеження шкоди і, отже, стрімкого зростання вартості страхових премій, на який дедалі частіше скаржаться клієнти.

Останні новини:  Нова рекордна зоряна чорна діра в Чумацькому Шляху має масу 33 Сонця

Але це потребує грошей, тому це відбувається повільно, особливо в тих країнах, які цього найбільше потребують.

Гайя Ларсен, директорка з доступу до кліматичного фінансування в Інституті світових ресурсів, дослідницькій організації, що базується у Вашингтоні, сказала, що більшу частину кліматичних інвестицій спрямовано на пом’якшення наслідків (тобто скорочення викидів), “тоді як нам справді необхідно перейти до адаптації”. Ця потреба найбільш виражена “в країнах, що розвиваються, де вони бачать найбільші наслідки щодо ВВП і мають найменшу кількість ресурсів для відновлення після стихійних катастроф“, сказала вона.


cikavosti.com