Що буде, якщо з’їсти продукти з цвіллю

31.03.2024   17:45    1485

Цвіль – нерідкий гість на будь-якій кухні. Грибки розвиваються дуже швидко і часом уражують, здавалося б, свіжі продукти. Чи небезпечно це і як краще чинити з запліснявілими продуктами?

Цвіль може з’являтися практично на будь-яких продуктах, особливо їй подобаються ті, що містять багато вологи. Цвіль небезпечна тим, що виробляє мікотоксини, видалити які з продукту практично неможливо – вони витримують високу температуру.

Але мікотоксини з’являються на етапі, коли цвіль вже дозріла – до цього часу продукт вже абсолютно зіпсований і давно відправився у відро для сміття. З’їсти “квітучий” продукт навряд чи комусь прийде в голову. В іншому випадку наслідки будуть, швидше за все, сумними – з’являться симптоми харчового отруєння, а деякі види цвілі здатні надавати навіть нейротоксичну дію.

Останні новини:  Американські вчені відкрили нові корисні властивості авокадо

Інша справа, якщо цвіль тільки почала поширюватися. Багато хто думає, що можна обрізати пошкоджену частину, а все інше спокійно вживати в їжу. Але це не зовсім так, вірніше, працює далеко не з усіма продуктами.

Цвіль легко проникає всередину вологих і пористих продуктів, таких як хліб. Тому обрізати частину з видимою цвіллю марно – заражений весь продукт. Теж саме стосується фруктів і овочів – якщо на них є цвіль, вони повністю непридатні. Обрізати цвіль, якщо її трохи, можна з продуктів на зразок сиру. Але зрізати потрібно ще сантиметр – два після ураженого місця.

Останні новини:  Розкрито справжні причини появи плоскостопості

Чим небезпечна цвіль? Як ми вже сказали, отруєння мікотоксинами дуже малоймовірне. Але сама по собі цвіль – сильний алерген. Вона може викликати серйозні реакції, включаючи проблеми з диханням.

Тому алергікам потрібно особливо уважно стежити за збереженням продуктів. Якщо в холодильнику щось “зацвіло”, необхідно перевірити всі продукти – цвіль поширюється дуже швидко.

Останні новини:  Кращий продукт на сніданок у жінок після 50 років