Поради початківцям та досвідченим городникам про догляд за перцем

03.03.2024   20:20    84

Перець менш пластичний, як томати, тому вимагає строгого дотримання агротехніки на всіх етапах вирощування. Взагалі багато городників зв’язуватися з розсадою цього овоча не бажають і купують її на ринку. Але ця справа не така складна, як може здатися на перший погляд. Просто треба дотримуватись певних правил і не робити низку дрібних помилок, які в результаті призводять до загибелі розсади.


Відсутність загартування

Перець на стадії розсади не схильний сильно витягуватися. Тому багато городників вважають, що цю операцію можна пропустити. Але без шкоди для сіянців та майбутнього врожаю це точно не мине.

Крім запобігання витягуванню, загартування переслідує й інші цілі. Насамперед, це підвищення імунітету сіянців. А перцю це дуже необхідно. Збільшуються стійкість до спеки, холоду, коливань температури. Розсада краще витримує пересушування та замокання субстрату, знижується ймовірність сонячних опіків. А ще зменшується ймовірність захворіти на чорну ніжку.

Помилки при поливі розсади

Якщо томати зі скрипом витримують водопровідну або холодну воду, то розсада перцю цього точно не переживе. Рідина повинна бути відстояною або трохи підкисленою, кімнатної температури або теплою.

Останні новини:  Скільки може терпіти і не ходити в туалет доросла собака без шкоди для здоров’я

До сходів

Розсадний ящик або індивідуальні ємності після посіву вкривають плівкою чи склом. Провітрюють та знімають конденсат щодня. Але якщо помідори прокльовуються швидко та зазвичай не потребують додаткових поливів до появи сіянців, то у перців все відбувається по-іншому.

Сходів доводиться чекати довго, і ґрунт може просохнути і вимагати поливу. А як же ж про це дізнатися і не замочити субстрат? Та легко. Якщо на целофані чи склі припинив утворюватися конденсат, треба взятися за пульверизатор і рясно змочити ґрунт теплою водою. Є конденсат – можна не переживати.

Після сходів

Тут все просто – субстрат має бути постійно вологим. Короткострокове його пересушування або замокання призведе до загибелі перцю. Рекомендуємо поливати розсаду не з лійки, а 20-кубовим шприцом без голки.

Після пікірування

Ця операція і так украй небажана для перцю, а якщо городники ще «намудрять» з поливом, будуть суцільні негаразди. У стаканчики з розпікованими перцями треба в обов’язковому порядку налити трохи теплої води – це забезпечує краще зчеплення корінця з ґрунтом.

Потім ємність накривають прозорим целофаном або пластиковими контейнерами відповідного розміру. І не поливають, доки перець не відновить свій ріст. Це буде видно – почне вилазити новий лист. Тоді можна знімати укриття та переходити на звичайний режим поливів.

Останні новини:  Як часто потрібно поливати перець і скільки води потрібно на кожен кущ

Неправильний світловий режим

Перець не є чутливим до тривалості світлового дня цілих 2 тижні після сходу. У цей час над розсадою можна не вимикати лампи зовсім. Потім капіскуми треба тримати на такому світловому режимі:

 1. До появи 3-4 справжніх листків перці можна тримати разом з помідорами.
 2. Після висування 3-4 пластин світловий день має тривати 8-12 годин (не більше). Мінімальна інтенсивність – 5000 люкс. З 19-00 до 7-00 – примусова ніч, тобто повна темрява. Час для зручності господарів можна посунути на годину.
 3. Починаючи з 2-місячного віку, перці вже не такі вимогливі до освітлення, головне, щоб «день» не перевищував 12 годин на добу.

Неправильне підживлення

Якщо майже всі джерела пишуть, що перець любить калій і страждає від надлишку азоту, це не означає, що останній елемент йому не потрібен, а перший можна давати без обмежень. Підживлення повинні бути збалансованими та містити всі основні елементи.

Останні новини:  Який копійчаний компонент додати в шампунь, щоб не мити голову кожен день

Помилки при пікіруванні розсади

Звісно, краще обійтися без цієї операції, але обставини бувають різними. Саме при пікіруванні городники роблять найбільше помилок. Щоб не залишитися без розсади, господарі повинні міцно усвідомити такі правила і дотримуватися цих порад:

 • краще діставати перці із загальної ємності ложкою, разом із грудочкою ґрунту;
 • у стаканчику, набитому субстратом, вже має бути отвір, куди і поміщається паросток разом із ґрунтом;
 • обсяг індивідуальної тари потрібен невеликий – максимум 50 мл, ще краще, якщо господарі знайдуть пластикові чарочки по 30 мл;
 • посадку роблять на ту ж глибину, що й раніше – “закопана” частина стебла не обростає корінцями, як у томатів, а загниває;
 • після поливу чистою водою треба пройтися склянками розчином укорінювача;
 • використовувати слід Корневін, а не гетероауксин – він діє м’якше та довше;
 • категорично забороняється перевищувати концентрацію Корневіна, максимальна для розсади – 1 г на 1 л;
 • коли корінь перцю обплете субстрат у маленькій склянці, його перевалюють у велику ємність.


wona.com.ua