Польські фермери хочуть блокувати кордон з Литвою: шукатимуть українське зерно

02.03.2024   17:41    52

У п’ятницю, 1 березня, польські фермери мають намір частково блокувати пункти перепуску між польським містом Будзисько і литовським містом Кальварія. Акція, спрямована на обмеження імпорту української аграрної продукції та “Зеленого курсу” ЄС, має тривати упродовж тижня. Очільники протесту переконані, що зерно з українських полів реекспортують до Польщі під виглядом литовського.


Про це заявив міністр сільського господарства Литви Кестутіса Навічкаса, повідомляє LRT. На думку високопосадовця, йдеться про спробу організаторів протесту привернути увагу.

Останні новини:  Іран готується до ядерної війни, в якій Захід програє, – Telegraph

“Блокування міжнародного коридору, який є особливо чутливим для трьох балтійських держав, і це, природно, приверне багато уваги, і це один зі способів привернути цю увагу… Я б так сказав, Литва є інструментом для польських фермерів, тому що коли ми намагаємося знайти перелік проблем, які ми могли б вирішити у співпраці, ми досі не маємо цього списку”, – зазначає Навічкас.Фермери звинувачують торгові компанії у тому, що вони завозять українське зерно з Польщі в Литву, а тоді, нібито, повертають назад у вигляді литовського. Міністр зазначає, що очільники протесту так і не змогли надати доказів таких процесів чи, хоча б, подати офіційну скаргу, щоб можна було проводити розслідування. Водночас польського зерна до Литви надходить набагато більше, ніж у зворотньому напрямку.

Останні новини:  Іспанія може надати Україні свої старі американські танки M60: від 260 до 300 одиниць

Протести польських фермерів

У вівторок, 20 лютого, польські фермери влаштували потужну блокаду кордону з Україною, протестуючи проти імпорту українського зерна до ЄС. Дуже швидко у цих процесах почали відчуватися впливи російських спецслужб, які спробували надати їм виразне антиукраїнське спрямування. Протести набрали обертів, аграрії навіть заблокували головну автомагістраль до Німеччини.Водночас є дані, що російського зерна до ЄС рухається в рази більше. Журналіста-розслідувача Михайла Ткача, який спробував відзняти про це сюжет, затримали польські спецслужби. Станом на ранок 29 лютого, понад 2000 фур не могли вивезти свій вантаж до Польщі через блокаду кордону.

Останні новини:  Іран заперечує атаку із боку Ізраїлю


expert.in.ua