Непал оголосив про нову вимогу до альпіністів

03.03.2024   20:21    68
Непал оголосив про нову вимогу до альпіністів

Фото: Unsplash

Непал оголосив про нову вимогу, згідно з якою всі альпіністи повинні брати напрокат і використовувати чіпи для стеження за ними


В минулому Непал вже впроваджував чіпи для відстеження. У 2017 році департамент туризму країни надав деяким підкорювачам Евересту GPS-трекери.

Піднятися на Еверест відтепер зможуть лише ті альпіністи, які будуть мати з собою під час сходження пристрій для відстеження, щоб у разі потреби скоротити час на пошуково-рятувальні місії. Про це у суботу, 2 березня, повідомляє CNN.

Останні новини:  У Фінляндії виявили компанію, співвласником якої є російський оператор портів

Вказується, що спеціальний чіп туристи зможуть взяти в аренду заплативши за нього 10-15 доларів. Наприкінці маршруту чіп слід буде повернути.

За словами директора департаменту туризму Непалу Ракеша Гурунга, незабаром на Евересті розпочнеться весняний альпіністський сезон, який триває з березня по травень.“Еверест є небезпечним для сходження, а останніми роками він стає дедалі більш переповненим і ще більш небезпечним для життя. Минулого року Непал видав рекордну кількість дозволів на сходження на Еверест протягом весняного сезону. Цей сезон, водночас, став одним і одним із найсмертоносніших за останній час: 12 підтверджених смертей і п’ятеро альпіністів, які зникли безвісти”, – розповів він.Гурунга підкреслив, що влада країни намагається зменшити кількість смертей серед альпіністів та вживає й інші заходи, щоб убезпечити бажаючих підкорити вершину.

Останні новини:  Славімо привітного батька та великого лідера: у КНДР створили гімн Кім Чен Ину

“Минулого року Рада з туризму Непалу оголосила, що альпіністи на будь-якій горі зобов’язані отримати картку системи управління інформацією про відстеження від уповноваженого альпіністського агентства, щоб забезпечити безпеку відвідувачів і запобігти неліцензованим походам”, – сказав він.


korrespondent.net