Лікарі назвали неочевидні симптоми смертельних захворювань

03.03.2024   12:34    59

Люди часто списують ознаки серйозних захворювань на стрес, старіння або нездужання. Лікарі попереджають, що незрозумілі зміни, які ви помічаєте в своєму тілі, можуть вказувати на смертельне захворювання. І часто його можна запобігти, якщо вчасно звернутися до фахівця.


За даними Mental Health America, більше 50% людей з панічними атаками не отримують лікування. І це небезпечно не тільки для психічного здоров’я. Потенційно панічні атаки можуть негативно позначитися на фізичному здоров’ї. Найчастіше вони викликають біль у грудях і відчуття стиснення, що є симптомом ішемічної хвороби серця.

На проблеми з серцем при цьому вказує банальна задишка. У ряді випадків відчувати її нормально. Однак непереносимість фізичних вправ і сильна задишка при невеликому навантаженні говорять про серцеву недостатність, зазначає Ендрю Т. Дарлінгтон – доктор медичних наук, практикуючий лікар, що спеціалізується на важкій серцевій недостатності в Інституті серця П’ємонту в Атланті.Печію мало хто вважає чимось серйозним. Однак якщо вона спостерігається занадто часто і довго не проходить, то це може бути ознакою стану, званого стравоходом Барретта. Люди з цим захворюванням схильні до підвищеного ризику розвитку раку стравоходу.

Останні новини:  Вік 40 років і старше: ознаки того, що потрібно обов’язково звернутися до лікаря

Серцеві напади не завжди відбуваються раптово. Більшість з них починаються з легкого болю або дискомфорту в грудях, які можуть пропадати і з’являтися знову. Це вводить в оману людей, які списують нездужання на нетравлення шлунка.За словами кардіолога, доктора медицини Стівена Сінатри, ознакою інсульту у жінки може бути гикавка. Якщо вона супроводжується болем в обличчі, задишкою, нудотою і загальною слабкістю, варто негайно звернутися до лікаря. Також рекомендується звертати увагу на постійні головні болі, які теж вважаються ознакою інсульту.

Останні новини:  Від цього залежить здоров'я вашої шкіри: які компоненти повинні входити в крем для обличчя

На менінгіт часто вказують сильні головні болі, або болі в шиї. Звичайна незграбність, через яку людина постійно спотикається або щось упускає, може виявитися бічним аміотрофічним склерозом (БАС) – прогресуючим захворюванням нервової системи, яке руйнує клітини рухових нейронів і призводить до погіршення працездатності і смерті. Не менш небезпечні почервоніння рук або ніг – це симптом рідкісної, але смертельно бактеріальної інфекції, що вражає шкіру і жир під шкірою. Пігментація долонь-ознака хвороби Аддісона, через що з ладу виходять наднирники. Двоїння в очах і опущене повіку іноді можуть бути ознакою аневризми мозку.

Останні новини:  Психологи розповіли, що врятує від стресу найкраще

Також лікарі радять уважніше ставитися до кашлю (хронічна обструктивна хвороба легень), свистячого дихання (рак легенів), болю в животі (аневризма черевної аорти), маленьким червоним шишкам або прищів на тілі (метицилін-стійкий золотистий стафілокок), постійної втоми (діабет або серцеві захворювання), частого сечовипускання (діабет), неприємного запаху з рота (діабет, захворювання печінки або нирок), металевого присмаку в роті (захворювання нирок), набряків (захворювання нирок), складці на мочці вуха (ішемічна хвороба серця), нових слідах на шкірі (меланома), нічної пітливості (лімфома і лейкемія), легким синякам або кровотечі без причин (лейкемія), утрудненого ковтання (рак стравоходу), ненавмисної втрати ваги (рак органів травлення), здуття живота (рак товстої кишки, яєчників, шлунка і підшлункової залози), шлунково-кишковим проблемам (рак товстої кишки), набряклості обличчя (пухлина).