Катастрофа для мільйонів: одне з найбільших міст світу скоро залишиться без води

03.03.2024   14:23    47

Більш ніж 20-мільйонна агломерація Мехіко (Мексика) страждає від екстремального дефіциту води. Через аномальну посуху та спеку система водопостачання мегаполіса працює на межі можливостей. Місцеві жителі тижнями змушені економити кожну краплину, а експерти прогнозують подальше загострення ситуації.


Про це повідомляє видання CNN.

За словами місцевого жителя Алехандро Гомеса, у його будинку в районі Тлалпан води немає вже 3 місяці. Слабкий напір іноді з’являється на годину-дві, проте цього замало навіть для заповнення кількох відер.

Останні новини:  Як вигнуті терагерцові хвилі можуть зробити революцію в бездротовому зв’язку

На відміну від сусідів, у Гомеса немає великого резервуара для зберігання запасів, тому його родина мусить купувати питну воду й економити, зокрема, використовувати воду після умивання для зливу в туалеті.

Експерти пояснюють кризу низкою чинників. По-перше, роками триває посуха з аномально високими температурами та мінімумом опадів, що створює додаткове навантаження на інфраструктуру, котра й так ледь справляється зі зростанням попиту. По-друге, ситуацію ускладнює географія Мехіко — місто розташоване в гірській долині.



“До того ж доступ до води нерівномірний у районах і залежить від достатку людей”, — каже дослідниця Фабіола Соса-Родрігес.

Останні новини:  Космічні сили США планують провести перші військові навчання на орбіті

Вона попереджає, що вже за кілька місяців столиця Мексики може зіткнутися з “нульовим днем”, коли в більшій частині міста “пересохнуть крани”.

Мехіко скоро залишиться без води, дефіцит, катастрофа, надзвичайна ситуація, нестача води
Уже за кілька місяців столиця Мексики може зіткнутися з “нульовим днем” Фото: Raquel Cunha

“Окремі райони страждають уже зараз, а до початку сезону дощів залишилося 4 місяці”, — додає фахівець Крістіан Домінгес Сармьєнто.



Політики запевняють, що ситуація поки що не критична, проте пересічні мексиканці з цим не погоджуются. Як розповідає місцева жителька Аманда Мартінес, їй іноді доводиться купувати воду за 100 доларів за бак.

Останні новини:  50 невідомих науці істот знайшли у Тихому океані (фото+відео)

“Я не думаю, що хтось готовий до такого”, — обурюється жінка.

Мехіко скоро залишиться без води, дефіцит, катастрофа, надзвичайна ситуація, нестача води
Політики запевняють, що ситуація поки що не критична, проте пересічні мексиканці з цим не погоджуються Фото: Henry Romero


expert.in.ua