Експерти розповіли про шкідливу звичку українців при їзді машиною з АКПП

03.03.2024   13:31    37

Практика перемикання автоматичної коробки передач у нейтральне положення під час коротких зупинок – звичка, яка часто спостерігається серед українських автомобілістів, – викликала дискусії щодо її впливу на довговічність і продуктивність автоматичних трансмісій.


Багато водіїв, під впливом досвіду користування механічною коробкою передач, вважають, що перемикання АКПП в нейтральне положення на світлофорі є розумним кроком, припускаючи, що це економить заряд акумулятора, оскільки позбавляє від необхідності тримати гальма натиснутими.

Однак автомобільні експерти стверджують, що ця поширена практика може мати непередбачувані наслідки.

Всупереч думці, що перемикання на нейтральну передачу економить заряд акумулятора, фахівці попереджають, що часті перемикання можуть призвести до підвищеного зносу фрикційних елементів і необхідності частішої заміни трансмісійної оливи в автомобілях з автоматичною коробкою передач.

Останні новини:  Понад десяток електромобілів та гібридів: які електрифіковані авто від Stellantis приїдуть в Україну у 2024 році

Хоча водії можуть думати, що, перемикаючись на нейтральну передачу, вони захищають автоматичну трансмісію від регулярної роботи під навантаженням, існує контраргумент, що постійне перемикання передач саме по собі може сприяти підвищеному зносу і забрудненню трансмісійної системи.Важливо зазначити, що ця точка зору має виняток – під час тривалих зупинок, наприклад, очікування на залізничному переїзді, перемикання на нейтральну передачу може бути виправданим. Однак навіть у цих випадках рекомендується використовувати гальма, щоб запобігти ненавмисному руху автомобіля.буксирування авто

Фахівці з ремонту АКПП наголошують на важливості дотримання певних правил для забезпечення тривалої та безперебійної роботи автомобілів з автоматичною коробкою передач. Регулярна і своєчасна заміна оливи, контроль рівня рідини і відмова від спортивного стилю водіння є найважливішими заходами для підтримки надійності та ефективності роботи автоматичних трансмісій.

Останні новини:  Новий японський конкурент Toyota Camry здивував низькою ціною (фото)

По суті, хоча метою перемикання на нейтральну передачу може бути економія енергії або захист трансмісії, важливо, щоб водії зважували потенційні недоліки, такі як підвищений знос і необхідність більш частого технічного обслуговування, проти передбачуваних переваг.

Кожна водійська звичка, навіть на перший погляд нешкідлива, може мати різні наслідки для загального стану та продуктивності трансмісії автомобіля.


avtosota.com

Останні новини:  Ці дорожні знаки помічають користування телефоном і рекомендують відкласти його