Екраноплан Airfish-8 розпочне комерційні польоти у 2025 році (фото+відео)

03.03.2024   18:45    77

Сінгапурська компанія ST Engineering оголосила про перші замовлення на екраноплан Airfish-8, здатний розвивати швидкість до 167 км/год. Особлива конфігурація крила у вигляді зворотної дельти з Т-подібним оперенням дозволяє йому літати на висоті від 0,6 до 7 метрів над водою. Транспортний засіб, оснащений двигуном V8 потужністю 500 к. с., перевозить двох членів екіпажу і до восьми пасажирів або тонну вантажу. Airfish-8 дає змогу долати простір над водою втричі швидше, ніж човни, і більш ніж у 2,3 раза ефективніше, ніж літаки. Комерційне використання цих екранопланів для туризму і приватних польотів почнеться з Туреччини, де вони мають з’явитися 2025 року.

Останні новини:  Скільки українців нелегально працювали в Польщі торік: дані дослідження

Wigetworks/Peluga

Airfish-8 здатний перевозити двох членів екіпажу і або вісім пасажирів, або до тонни вантажу. Транспортний засіб оснащений двигуном внутрішнього згоряння і не потребує особливої інфраструктури, оскільки може здійснювати навантаження-вивантаження пасажирів і вантажів на звичайних причалах. Його автомобільний двигун V8 потужністю 500 к. с. заправляється звичайним неетильованим бензином.

Цей транспортний засіб самостійно виходить із порту на воду, а потім розганяється до швидкості, необхідної для зльоту. При досягненні цієї швидкості він піднімається в повітря і летить на висоті від 0,6 до 7 метрів над поверхнею води, використовуючи переваги особливого аеродинамічного ефекту. Airfish-8 розвиває швидкість до 167 км/год, що набагато швидше, ніж у човнів. Екраноплану не страшні хвилі, хоча йому все одно потрібно злітати і приземлятися на воді.

Останні новини:  Китай планує захопити Місяць - Sky News

Airfish заснований на дизайні, розробленому в 1960-х роках Александром Мартіном Ліппішем. Він створив особливу конфігурацію крила – зворотну дельту з хвостовим оперенням типу “Т”. Завдяки цій конфігурації, повітряне судно Airfish може літати на висоті до 50% від довжини свого крила, що дає змогу підніматися вище в неспокійних умовах, тоді як екраноплани тих років залишалися на висоті 10% від довжини крила.

Останні новини:  Трамп уперше висловився про необхідність посилити підтримку України

ST Engineering і Peluca (раніше Wigetworks) створили спільне підприємство під назвою ST Engineering AirX для комерціалізації Airfish. ST Engineering AirX оголосила про перший продаж клієнтам, у рамках якого Eurasia Mobility Solutions придбає до 10 літаків для використання в туристичній і приватній авіації в Туреччині. Постачання почнуться поетапно з 2025 року.


cikavosti.com