Злетить до свавілля: експерти спрогнозували, що буде з курсом долара в Україні

11.02.2024   19:16    420


Прогнози про зростання курсу долара в Україні не віщують його обвал. Натомість він буде помірно зростати, збільшуючись приблизно до 10% на рік. Згідно з МВФ, середньорічний курс на 2026 рік становитиме 47,5 грн, тоді як Нацбанк України пропонує більш оптимістичний прогноз, пише OBOZREVATEL.


Ці прогнози були представлені керівником аналітичного департаменту Concorde Capital Олександром Паращієм, який наголосив на оцінках як українських, так і міжнародних фінансових установ.

Останні новини:  Введуть обмеження ще жорсткіше: НБУ встановив нові ліміти – що очікувати

Національний банк України провів розрахунки курсу долара на найближчі три роки, хоча не робить офіційних прогнозів для широкої аудиторії. Проте постійні розрахунки зміни курсів валют проводяться визначення економічного клімату країни.

За даними НБУ, очікується щорічне зростання курсу долара на рівні 7,5-10%. Це означає, що середньорічний курс долара цього року становитиме близько 39 грн, а до 2026 року він зросте до 46,1 грн.Таким чином, за прогнозами Нацбанку України, середньорічний курс долара дорівнюватиме:

Останні новини:  Введуть обмеження ще жорсткіше: НБУ встановив нові ліміти – що очікувати

2024 року – 39 грн;
у 2025 – 41,9 грн (+7,5% у річному обчисленні);
2026 року – 46,1 грн (+10% до попереднього року).

Паращій зазначив, що оцінки МВФ дещо відрізняються. Вони передбачають суттєвіше падіння гривні вже у 2024 році, з курсом долара вище 40 грн, та середньорічним курсом у 2026 році 47,5 грн.Він також висловив думку, що найімовірнішими здаються оцінки Нацбанку, які передбачають монотонне збільшення курсу долара.

Останні новини:  Заощаджуватимемо на всьому: українців попередили про подорожчання комунальних послуг

Попри це, Паращій не рекомендує робити долар основним засобом накопичення, вказуючи на вигідніші вкладення у гривні, такі як трирічні ОВДП, які можуть приносити близько 18,5% річних.


clutch.net.ua