Запасів природного водню у надрах Землі вистачить на сотні років

26.02.2024   09:31    55

У 1987 році жителі західноафриканського села Буракебугу (Малі) виявили підземне джерело газу, що на 98% складається з чистого водню. Встановивши генератор, місцева громада стала першим у світі споживачем природного водню. Виявляється, це не виняткове явище — у підземних резервуарах, як показало спеціальне дослідження, ховається близько 5,5 трлн. тонн цього корисного газу. Можливо, ми перебуваємо на порозі нової золотої лихоманки, вважають геологи США.


by @freepik

Водень розглядають як одну з альтернатив викопного палива, проте отримувати його у промислових масштабах непросто. Зазвичай для цього потрібно багато чистої води: близько 9 літрів за кожен кілограм водню. А процес електролізу все ще недостатньо ефективний. Крім того, водень складно зберігати при атмосферному тиску, тому, можливо, людям не спадала на думку ідея, що він може перебувати у нас під ногами, як природний газ.Хай там як, доповідь Джеффрі Елліс з Американського геологічного товариства говорить про протилежне. На конференції в Денвері (США) ООН представив результати свого ще не опублікованого дослідження, повідомляє New Atlas. За словами вченого, у підземних резервуарах нашої планети ховається близько 5,5 трильйона тонн водню. Швидше за все, він виник у результаті взаємодії багатих на залізо мінералів з водою або з суміші інших газів. У будь-якому випадку автор передбачає швидкий початок водневої золотої лихоманки у світовому масштабі.Щоправда, більшість підземних резервуарів недоступна. Але й відсотка, що залишився, вистачить, щоб покрити весь прогнозований попит. За оцінками Елліса, люди спроможні видобувати приблизно 500 млн тонн на рік.

Останні новини:  Вирішили долю Трої: у Помпеях виявлено стародавні фрески в авангардному стилі

Щоправда, спочатку доведеться розробити технологію та створити всю інфраструктуру видобутку водню, якої поки що не існує. Наскільки екологічно чистим буде такий водень — також питання. Не виключено, що при його видобутку з-під землі в атмосферу потраплятиме значний обсяг метану, парникового газу, який вважається набагато небезпечнішим за діоксид вуглецю.


cikavosti.com