Загадкова гігантська хвиля повільно ковзає Чумацьким Шляхом

25.02.2024   21:35    78

Хвиля Редкліффа, що простяглася на 9000 світлових років, не стоїть на місці, показує дослідження.

Астрономи Гарвардського університету представили результати нових спостережень хвилі Редкліффа — гігантської структури, що викривляє Чумацький Шлях. Аналіз показує, що ця загадкова не тільки виглядає як хвиля, а й рухається так само, розповсюджуючи коливання у просторі — часу.


Хвиля Редкліффа хвилеподібна газова структура довжиною 9000 світлових років, найближча точка якої знаходиться всього за 500 світлових років від Сонця. Вперше про відкриття цієї хвилі астрономи повідомили кілька років тому, але даних спостережень не вистачило, щоб оцінити, як вона змінюється в часі.

Останні новини:  Найпівденніший у світі діючий вулкан в Антарктиді викидає золотий пил

Дослідники використали оновлені дані огляду неба, що веде космічна обсерваторія Gaia. Багаторічні спостереження показують тривимірні рухи молодих зоряних скупчень у хвилі Редкліффа. Вся гігантська структура коливається, рухаючись подібно до того, що фізики називають «біжучою хвилею».Біжучу хвилю можна спостерігати, наприклад, на спортивному стадіоні, коли люди встають і сідають один за одним. Так само, пояснюють астрономи, зоряні скупчення вздовж хвилі Редкліффа рухаються вгору і вниз, створюючи візерунок, який проходить диском Чумацького Шляху.

Останні новини:  50 невідомих науці істот знайшли у Тихому океані (фото+відео)Візуалізація коливань зоряних скупчень у хвилі Редкліффа. Зображення: Ralf Konietzka, Alyssa Goodman, and WorldWide Telescope

Спостереження динамічних рухів допоможуть вченим визначити джерело цих загадкових коливань. Наявні гіпотези включають вплив вибухів наднових, вплив темної матерії або зовнішні ефекти, наприклад, злиття Чумацького Шляху з сусідніми карликовими галактиками.

Крім того, відкриття коливань ставить питання про те, наскільки вони поширені в Чумацькому Шляху та інших галактиках, а також — яку роль відіграють. Оскільки хвиля Редкліффа, мабуть, утворює основу найближчого спірального рукава, коливання можуть означати, що спіральні рукави галактик постійно зміщуються від площини диска. Це робить галактики динамічнішими, ніж вважалося раніше.

Останні новини:  Рідкісні фото показують, як сині кити виконують найбільший шлюбний танець на Землі


cikavosti.com