ЄС планує переглянути заборону на продаж бензинових та дизельних автомобілів

26.02.2024   17:00    43

Запам’ятайте дати 6-9 червня. Цими днями громадяни Європейського Союзу вирушать на вибори для обрання нового Європейського парламенту, що стане ключовим етапом для подальшого призначення Єврокомісії.

Саме президент нинішнього Європейського виконавчого органу Урсула фон дер Ляйєн надала деякі попередні відомості про плани, які Брюссель має намір затвердити в найближчому майбутньому. Починаючи з закінчення продажу нових бензинових та дизельних автомобілів з 2035 року, що викликає багато дискусій.

Останні новини:  Двигуни популярних в Україні машин внесли до списку найгірших

“На цей час у нас є законодавство, що передбачає, що до 2035 року у нас повинні бути нульові викиди, і на пропозицію Комісії особлива роль відводиться синтетичним паливам”, – нагадує фон дер Ляйєн. “«Дуже важливо, що 2026 року буде проведено перегляд всього цього, щоб гарантувати можливості для споживачів та виробників.Таким чином, фон дер Ляйєн повторює зобов’язання, взяте на себе в останні місяці перед Німеччиною, коли Берлін (поряд з іншими державами-членами ЄС) відмовився схвалити пропозицію про нульовий рівень CO2 для нових автомобілів до середини наступного десятиліття: правило, яке фактично залишило б на ринку ЄС виключно електромобілі.

Останні новини:  Toyota випускає найкращу Corolla в історії за 800 000 грн

Таким чином, проєкт ризикував зупинитися у Раді Європейського Союзу, органі, який покликаний дати остаточне голосування за текстом. У результаті, однак, було досягнуто компромісу: «так» пропозиції Єврокомісії, але тільки якщо виконавчий орган розгляне можливість кроку назад у 2026 році, проаналізувавши екологічний прогрес, досягнутий новими видами палива (такими як синтетичні) і, можливо, дозволивши їх використання у нових автомобілях, щоб гарантувати «виживання» двигунів внутрішнього згоряння.Останні новини:  5 невдалих концептів електромобілів


mmr.net.ua