Який вид раку найважче діагностувати

12.02.2024   13:41    1178

Як відзначають медики, рак підступний тим, що зазвичай проявляє себе на пізніх стадіях, і лікування в цьому випадку утруднено. У той же час, на ранніх стадіях він досить успішно лікується, і вся проблема в тому, щоб виявити хворобу якомога раніше.

Як зазначив ендокринолог, онколог, хірург, є пухлини, які важче розпізнати на ранніх стадіях.

Останні новини:  Чотири продукти, які швидко заповнять недолік вітаміну С

За його словами, пухлини діляться на дві групи — зовнішньої і прихованої локалізації. До прихованої відносяться ті, які практично неможливо діагностувати на ранніх етапах. Йдеться про рак легені, шлунка і товстої кишки.

Як правило, такі захворювання виявляють на пізніх стадіях, коли вже є якісь симптоми, зазначає лікар. Наприклад, пухлини легень діляться на центральні і периферичні, і другі зустрічаються рідше, проте при цьому вони легко діагностуються на звичайній флюорографії.– А ось якщо говорити про центральні, то тут складніше, так як вони повзуть по великих бронхах і їх практично не видно при обстеженні, відповідно, діагностувати важко, — розповів медик.

Останні новини:  Вчені з США назвали 4 продукти, які вкрай шкідливі для чоловіків

Що стосується раку шлунка і кишки, то для них теж немає ранніх методів. Їх виявляють або випадково (рання стадія), або коли з’явилися характерні симптоми — болі, кров’янисті виділення, втрата ваги.

Пухлини зовнішньої локалізації виявляти простіше. Найпоширенішими називають рак молочної залози у жінок і простати у чоловіків.