Викликають жирову хворобу: найшкідливіші продукти для печінки

12.02.2024   10:21    295

Як розповіла лікар-дієтолог з Іспанії Єва Родрігес, існує їжа, яка провокує жирову хворобу печінки. При цьому, за словами медика, поки немає препаратів для лікування цього небезпечного і досить поширеного стану, який може перерости в цироз і навіть рак.


Одними з найнебезпечніших продуктів для печінки є цукор, випічка з великою кількістю всіляких добавок (особливо поєднання цукру і трансжирів), напівфабрикати і фастфуд. Ці продукти сприяють накопиченню вісцерального жиру в області печінки.

Останні новини:  У Швеції виявили незвичайний спосіб виявити ризик діабету

Зрозуміти, що печінка працює неправильно, можна по ряду ознак. Це постійна втома, нудота, надмірна вага, набряки, втрата апетиту, пожовтіння шкіри. Шкодить печінці і надмірне захоплення сіллю.

За словами фахівця, корисні овочі з легкою гіркуватістю, наприклад, редис і баклажан.Відомо, що є два види жирових гепатозів. Перший, алкогольний, розвивається на тлі зловживання спиртними напоями, особливо пивом.

Останні новини:  Названі продукти, які “вбивають” імунітет

Неалкогольна жирова хвороба печінки – це дистрофія органу, яка супроводжується не тільки пошкодженням клітин, але і згубним впливом на інші органи. Ця хвороба дуже підступна, тому що розвивається, як правило, безсимптомно і призводить до сумних наслідків.

Це звучить банально, але тільки правильне харчування, регулярні фізичні навантаження, активний спосіб життя і відмова від шкідливих звичок сприяють ефективній детоксикації. Печінка, як відзначають лікарі, добре відновлюється, якщо, звичайно, не зайти занадто далеко.
dailynews.kyiv.ua

Останні новини:  Лікарі пояснили, навіщо потрібно пити воду вранці