Великий піст 2024: коли починається та закінчується, що не можна їсти у піст – традиції, заборони та поради

12.02.2024   13:40    318

Період Великого посту вважається найголовнішим періодом для християн. Протягом цього часу віряни зобов’язуються утримуватися не лише від заборонених продуктів, але і від розваг, танців та будь-яких веселощів. Звісно, найголовнішою та найвідомішою забороною залишається споживання м’ясних та молочних продуктів. Мета – пожертвувати комфорт і вільний час на користь свого духовного розвитку та самовдосконалення. Великий піст триває протягом 48 днів і завершується прямо у Великдень, який у 2024 році припадає на 5 травня.


Чого не можна їсти у Великий піст

Таким чином, початок Великоднього посту цього року запланований на 18 березня, а його завершення припадає на 4 травня. Кожного року цей період складає однакову кількість часу – 48 днів. Великодній піст розпочинається з Чотиридесятниці, триває 40 днів, та завершується Страсною седмицею, яка відзначає останній тиждень перед святом Великодня.

Останні новини:  Садівники розповіли, які рослини краще не садити біля троянд
Експерти розповіли, чого не можна їсти у Великий піст – заборони у Великодній піст

Існують загальні поради, які допомагають вірянам відзначити цей особливий період. Одна з них – дотримання переліку заборонених продуктів і страв. Це не просто обмеження в харчуванні, але й можливість для вірян очистити свою душу від гріхів та увійти в святкування Світлого дня з чистим серцем.

Також важливо пам’ятати, що цей період є своєрідним обрядом пам’яті про сорокаденний піст Ісуса Христа. Він дотримувався його прямо перед своїм розп’яттям та Воскресінням. Це час самопожертви та внутрішнього очищення, який допомагає вірянам поглибити свої духовні переживання та приготувати себе до цього найголовнішого християнського свята.

Останні новини:  Речі, які щасливі пари ніколи не роблять
Експерти розповіли, чого не можна їсти у Великий піст – заборони у Великодній піст

У вихідні та святкові дні, коли все ще триває Великий піст, а також у вихідні та неділі, дозволено розширити раціон, включаючи в нього рослинну олію та вино. В ці дні також допускається збільшити кількість їжі до двох прийомів на день. Проте, важливо пам’ятати, що під час Великого посту є кілька обмежень, таких як відмова від м’яса, риби, яєць та молока. Також варто утримуватися від вживання їжі більш як один раз на добу. Не можна також споживати міцні напої та палити.

Останні новини:  5 дієвих правил: як стати улюбленцем долі
Експерти розповіли, чого не можна їсти у Великий піст – заборони у Великодній піст

Серед дозволених продуктів чимало смачного. Так наприклад, ви можете споживати фрукти та овочі, включати в раціон сухофрукти. Крім цього, дозволено куштувати соління та будь-які квашення, чорний та сірий хліб, горіхи та гриби, кисіль та каші, які зварені на воді.

noviydoctor.com