Вчені виявили дивовижний зв’язок між фізичним і соціальним світами

12.02.2024   09:31    2224


Біофізичний хімік із Ратгерса та їхній старший брат, політолог із Берклі, досліджують спільні концепції. Біофізичний хімік з Ратгерса та його брат, політолог із Західного узбережжя, об’єднали інтелектуальні сили, реалізувавши давню мрію – стати співавторами статті, яка поєднує їхні дисципліни, пов’язані з клітинами та суспільством.


У своїй статті вони припустили, що існують потужні паралелі між мікроскопічним, природним світом клітин і молекул і створеним людьми царством організацій і політичних систем. Роблячи крок далі, брати – видатні вчені, які були провідними керівниками своїх відповідних установ – запропонували людству витягнути уроки зі спільного між мікроскопічним і макросвітом. В ідеалі, за їхніми словами, їхня перспектива могла б попередити політиків про стратегії адаптивного реагування з метою покращення ефективності їхніх установ і політичних систем.

Видатна кар’єра та особистий досвід

Пишуть у Proceedings of the National Academies of Science Nexus Кеннет Бреслауер, почесний професор хімії та хімічної біології Ратгерської школи мистецтв і наук (SAS) Лінуса К. Полінга та його старший брат Джордж Бреслауер, професор канцлера політичних наук Каліфорнійського університету в Берклі виявили та проаналізували схожість у правилах, які застосовуються як до природних, так і до соціальних сфер.

«Наша зосередженість є особливо своєчасною, враховуючи зростаючі глобальні виклики різноманітним формам управління та появі біології, що змінила історію», — сказав Кеннет, який уже 50 років є членом факультету Rutgers і є деканом-засновником університету наук про життя. . «Багато заснованих на стабільності концепцій, характеристик і явищ у фізичних науках знаходять аналогічне вираження у впливах на відносну стабільність соціально-політичних систем».

Останні новини:  Вчені дізналися, коли почав танути «льодовик Судного дня»

У 2018 році колишній виконавчий декан SAS Пітер Марч у 2018 році назвав Кеннета, одного з провідних авторитетів у світі щодо сил, які контролюють структуру та функціонування біологічних молекул, як «архітектора наших видатних програм із науки про життя, які допомогли утвердити Рутгерса як прем’єр-міністра установа в рамках [Асоціації американських університетів.]» Крім того, Кеннет був деканом відділу наук про життя, віце-президентом партнерства в галузі охорони здоров’я та віце-президентом з досліджень.

Його брат Георгій визнаний всесвітньо відомим фахівцем із радянської та російської політики та зовнішніх відносин. За фахом автор 14 книг. В Каліфорнійському університеті в Берклі Джордж був головою Центру слов’янських і східноєвропейських досліджень, деканом кафедри соціальних наук, виконавчим деканом Коледжу літератури та науки, а також виконавчим віце-канцлером і проректором.

Бреслауери, які народилися з різницею в 14 місяців, виросли в Джексон-Гайтс, штат Квінз, у вихованні батьків, які були біженцями з нацистської Німеччини.

«Ми з Джорджем — найкращі друзі один для одного», — сказав Кеннет.

Брати роками чекали, щоб працювати разом. Їхній документ, за їх словами, є пунктом «списку відра» для обох.

Спільна концепція: стабільність у різних сферах

Вони використовували спільне поняття «стабільність» як свою призму. Вважається, що молекулярна робота мікроскопічних систем, таких як клітина або молекула, зазвичай підпорядкована законам природи, кажуть Бреслауери, тоді як вважають, що соціальні та політичні події структуровані діями людини та випадковістю. Проте як природні, молекулярні системи, так і соціально-політичні організації під впливом аналогічних особливостей, за їх словами, виявляють певний рівень стабільності, нестабільності і навіть «метастабільності», стану хиткої стабільності.

Останні новини:  Прогумований бетон став пластичнішим і мало втратив у міцності

Наприклад, хімічна система може бути метастабільною протягом тривалих періодів часу, коли вона потрапляє в пастку у стані високої енергії, доки зовнішні впливи не стануть достатніми, щоб порушити стабільність захоплених видів. Аналогічно, ізольовані соціальні держави, такі як колишня країна Східної Німеччини, можуть десятиліттями зберігатися в метастабільному стані, доки ізольовані кордони не будуть порушені зовнішніми впливами.

Дослідники порівняли політологічну макроскопічну концепцію, відому як бар’єр «колективної дії», з хімічною властивістю кооперативності, яка прискорює мікроскопічні молекулярні перетворення з одного хімічного стану в інший.

Щодо бар’єра суспільних колективних дій, люди, які хочуть змінити якийсь аспект свого уряду, мають меншу ймовірність діяти, якщо вони вірять, що вони самотні. Навпаки, вони, швидше за все, колективно виступатимуть за зміни, якщо вірять, що вони є одними з багатьох людей, які думають подібно.

Подібним чином у природному світі, коли молекули розташовані в оптимальній конфігурації, вони можуть утворюватися у вигляді снігової кулі, прискорюючи хімічну трансформацію. Це явище відоме як кооперативний перехід.

Останні новини:  Вчені зробили найменший вимір гравітації в історії у квантовому квесті

Генезис міждисциплінарного дослідження

Ідея дослідження виникла п’ять років тому, коли брати Бреслауер прогулювалися біля Лінкольн-центру на Манхеттені. Джордж згадав, що його остання робота щойно була опублікована. Кеннет запитав Джорджа про тему його дослідження, яка сформувала публікації.

«Він сказав мені, що це пропонує, які функції дозволяють певним соціальним інститутам підтримувати стабільність протягом тривалого періоду часу, характеристику, яку можна назвати «поздовжньою наполегливістю», — сказав Кеннет. «Далі Джордж визначив приблизно п’ять необхідних характеристик. У цей момент я зупинив його і сказав: «Джордж, ти щойно описав особливості, які повністю аналогічні тим, які забезпечують стабільність молекул».

Потім Кеннет зрозумів, що мікроскопічний молекулярний світ, який він вивчав, демонструє багато подібних ключових рис із макроскопічним суспільним світом, який вивчав його брат, зокрема з точки зору особливостей, які дозволяють системам формуватися, адаптуватися та зберігатися, або зростати та занепадати, як Римська імперія. .

«Можна думати про центральний уряд як про центральне ядро ​​клітини», — сказав Кеннет. «Уявіть регіональні уряди як вбудовані мітохондрії та інші спеціалізовані органели. Проводячи аналогію далі, кордони країни аналогічні клітинній мембрані».

Кеннет додав; «Між природою і суспільством так багато паралелей. Ідентифікація та вивчення таких структурних, організаційних і функціональних аналогів дає величезну кількість інформації, яка тільки чекає свого видобутку».


portaltele.com.ua
+