Вчені довели прямий зв’язок алкоголю з підвищеним ризиком померти завчасно

12.02.2024   18:21    39

Знайдено зв’язок генетичної схильності до зловживання алкоголем і хворобами периферичних артерій, що призводять до інсульту.

Колишні твердження про зв’язок алкоголю і хвороб судин не могли бути науково доведеним фактом. Дослідження не враховували всіх життєвих факторів людини, а грунтувалися на інформації зі слів і, тому не могли похвалитися математичною точністю.


Нинішнє твердження вчені зараховують до доведених.

Останні новини:  Людина ніколи не зможе обдурити старіння

Зв’язок між зловживанням алкоголем і судинними хворобами став явним, коли вчені відокремили все неточне та зайве і звернулися до генетики. Дослідивши близько півмільйона людей і вивчивши фактори ризику у схильних до зловживання, вчені виявили підвищення ймовірності патологій периферичних артерій більш ніж в три рази. Найчастіше хвороби зачіпають судини ніг. Ризик інсульту підвищується на 27%.Крім того, виявлено чіткий слід зловживання алкоголем у розвитку ішемічної хвороби серця, аневризмі аорти та фібриляції передсердь. Це відбувається завдяки підвищенню серединного рівня артеріального тиску, яке виникає в зв’язку зі зловживанням алкоголем.

Останні новини:  Не ігноруйте ці симптоми: як розпізнати найнебезпечніший вид раку шкіри

Вчені озвучили і відносно безпечне добове дозування спиртних напоїв для чоловіків і для жінок – 86 і 43 мілілітра з розрахунку на міцний алкоголь відповідно.