В Японії вперше випробували новий вертоліт HH-60W Jolly Green II: що відомо про машину (відео)

29.02.2024   22:21    50

Американський гелікоптер, який в авіаційних колах ласкаво називають “Віскі”, має замінити ветерана HH-60G Pave Hawk. Нова машина має потужніший двигун і краще захищена від ракетних атак.

В Японії в небі над Окінавою 27 лютого відбувся перший випробувальний політ новітнього американського рятувального вертольота HH-60W Jolly Green II. Цей політ ознаменував дебют HH-60W, який в авіаційних колах ласкаво називають “Віскі”, повідомляють оглядачі Bulgarian Military.
Нова машина покликана замінити HH-60G Pave Hawk, який використовується в пошуково-рятувальних операціях. Льотні випробування 27 лютого були ще знаменними тому, що це був перший політ HH-60W з повністю готовим екіпажем на борту.Автори матеріалу звернули увагу, що ще 2020 року міністр американських ВПС Френк Кендалл наголосив на необхідності переходу до високотехнологічних бойових операцій проти Китаю і Росії, визнаючи реальність “вкрай суперечливого” повітряного простору.

Останні новини:  Змусили тікати російський спецназ: у ЗСУ показали успішну атаку дроном (відео)

Спочатку планувалося, що ВПС США закуплять щонайменше 113 таких вертольотів. Однак в одній із наступних заяв Кендалл скоригував цей показник до 75 одиниць для американських повітряних сил.

Особливості HH-60W

Насамперед, зазначають експерти, новий Jolly Green II відрізняється від Pave Hawk потужнішим двигуном. Це означає, що машина долає більшу відстань від свого попередника і робить це швидше, що критично під час рятувальних операцій, де час має вирішальне значення.

Останні новини:  "Впав недалеко від хутору": усі деталі збиття російського Ту-22М3 (відео)

Також HH-60W має більшу вантажопідйомність і більший за об’ємом паливний бак, за рахунок чого можна довше перебувати в повітрі без дозаправки.

“Віскі” може похвалитися сучасною кабіною, яка дає змогу пілотам краще бачити навколишнє оточення. Крім того, він оснащений передовими системами пілотування, як-от цифровий автопілот, що робить його простішим в управлінні та надійнішим.

Останні новини:  Третя штурмова показала, як знищила росіян за допомогою термобаричного боєприпасу (ВІДЕО)

У плані захисту він також оснащений краще за HH-60G, маючи на борту приймачі радіолокаційного попередження, інфрачервоні датчики попередження про ракетний напад, а також систему розсіювання сигнальних ракет і зенітних снарядів.

Зміни торкнулися авіоніки та бортових систем, а модульна конструкція гелікоптера дає змогу легко інтегрувати нові технології в міру їх появи. Це гарантує, що машина ще довгий час залишатиметься в авангарді вертолітних технологій.