В Індії заборонили продаж солодкої вати через загрозу раку від барвника

26.02.2024   16:51    71

У деяких штатах Індії заборонили продаж солодкої вати через загрозу захворювання на рак — від барвника, який додають до продукту окремі виробники.


Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Минулого тижня у південному штаті Таміл Наду запровадили заборону на солодку вату після того, як лабораторні тести підтвердили наявність канцерогенної речовини Родамін-В у зразках, надісланих на тестування.

Раніше цього місяця союзна територія Пудучеррі заборонила продаж ласощів, а інші індійські штати почали тестувати зразки продукту.

Останні новини:  Цей дешевий дієтичний продукт зменшує жир на животі

Цукрова вата, яку в Індії також називають buddi-ka-baal (волосся старої жінки) через її зовнішній вигляд, популярна серед дітей у всьому світі.

Це невід’ємний атрибут парків розваг, ярмарків та інших розважальних заходів, які відвідують діти, котрим вата подобається через її липку текстуру, що тане у роті.Однак деякі індійські чиновники стверджують, що ці солодощі більш небезпечні, ніж здається.

Спеціаліст з безпеки харчових продуктів П. Сатіш Кумар у місті Ченнаї, штат Таміл Наду, сказав газеті Indian Express, що барвники у складі солодкої вати «можуть призвести до раку та впливати на усі органи людини».

Останні новини:  Відомий продукт назвали одним з кращих засобів для здоров’я мозку і серця

Минулого тижня його команда здійснила рейд на продавців солодощів на пляжі в місті. Кумар сказав, що солодощі, що продаються в місті, виготовляються незалежними продавцями, а не зареєстрованими фабриками.Декілька днів потому уряд оголосив про заборону продажу вати після того, як лабораторні тести виявили наявність у зразках хімічної сполуки родаміну-B.

Ця хімічна речовина надає флуоресцентний рожевий відтінок та використовується для фарбування текстилю, косметики та чорнила.

Останні новини:  Високий холестерин: скільки можна їсти яєць, щоб холестерин залишався в нормі?

Дослідження показали, що ця хімічна речовина може збільшити ризик розвитку раку, а в Європі та штаті Каліфорнія заборонили її використання в якості харчового барвника.

За прикладом влади штату Таміл Наду, у сусідньому штаті Андхра-Прадеш також почали тестувати зразки солодощів на наявність канцерогену.


news-xl.net