Удар зонда DART міг змінити форму астероїда Діморфос

29.02.2024   14:26    55

Місія NASA DART, яка передбачала зіткнення півтонного зонда з астероїдом Діморфос на швидкості 6,1 км/с, стала важливою віхою в планетарній обороні. Ця місія мала на меті змінити орбіту Діморфоса, тим самим продемонструвавши потенціал кінетичного впливу для відхилення загрозливих астероїдів. Спостереження з Землі підтвердили успіх місії: орбіта Діморфоса навколо його більшого супутника Дідімоса скоротилася приблизно на 33 хвилини.


Очікується, що майбутня місія ESA Hera, яка має стартувати в жовтні і досягти Діморфоса в грудні 2026 року, надасть детальну оцінку наслідків зіткнення DART. Однак нещодавні дослідження з моделювання зіткнення припускають, що Гера може не зіткнутися з очікуваними кратерами, а натомість стати свідком повністю зміненої форми астероїдного тіла.Початкові спостереження з використанням даних італійського супутника LICIACube CubeSat і таких телескопів, як “Хаббл” і “Джеймс Вебб”, виявили масивний шлейф уламків, що тягнеться в космос, вказуючи на викид значної кількості матеріалу при ударі. Це дозволило підрахувати, що було викинуто 0,3-0,5% маси Диморфоса, що підкреслює значний ефект зіткнення.

Останні новини:  50 невідомих науці істот знайшли у Тихому океані (фото+відео)

Очікується, що подальші дані будуть отримані від місії ЄКА “Hera”, яка ретельно вивчатиме змінений стан Діморфоса. Попередні симуляції з використанням коду Бернської гідродинаміки згладжених частинок (Bern Smoothed Particle Hydrodynamics, Bern SPH) свідчать про те, що астероїд зазнав глобальної деформації, а не утворення локального кратера. Це може означати, що Диморфос тепер виглядає як овал з “відкушеним” від нього шматком, що змінило його гравітаційне поле і, відповідно, орбіту навколо Дідімоса.Ролик, отриманий в результаті SPH-симуляції в Берні, що демонструє наслідки зіткнення з DART, що охоплює перші 30 хвилин після зіткнення.

Ці висновки не лише демонструють можливість використання кінетичного удару для планетарного захисту, але й підкреслюють важливість розуміння складу і структури астероїдів для розробки ефективних стратегій відхилення. Поки ми чекаємо на детальне дослідження Гери, місія DART є свідченням людської винахідливості у захисті нашої планети від небесних загроз.

Останні новини:  ALMA не знайшла потужних гейзерів на супутнику Юпітера Європі


cikavosti.com