У пустелі Мохаве живе один з найдавніших організмів у світі

12.02.2024   07:21    3381

У пустелі Мохаве мешкає кільцевий кущ креозоту під назвою “Король Клон”, який вважається одним з найдавніших живих організмів на Землі.

Клональна колонія – група генетично ідентичних рослин, які походять від одного предка, – як вважають, почала вирощуватися 11 700 років тому, приблизно в той час, коли людина почала займатися сільським господарством.

Останні новини:  Інженери надрукували 3D-структуру міцнішу за “аерокосмічний” сплав

Щоб перевірити вік рослини, дослідники виміряли, скільки часу потрібно для того, щоб кущі розрослися кільцем, а також провели радіовуглецеве датування центру кільця. Обидва методи привели до висновку, що вони вивчають дуже старий кущ.

Насправді, Френк Васек – професор Каліфорнійського університету в Ріверсайді, який датував креозотове кільце – вважав, що кущ був однією з перших форм життя, які поширилися по пустелі Мохаве після останнього льодовикового періоду.

Останні новини:  Webb виявляє, що карликові галактики призвели до реіонізації Всесвіту

У той час як оригінальний центральний кущ загинув, кущі навколо нього є прямими клонами оригіналу. Повільно коренева система оригінальної рослини розросталася назовні, і нові клони росли, повільно просуваючись назовні, утворюючи кільце розміром 22 на 8 метрів (72 на 26 футів), яке ми бачимо сьогодні.Хоча це вражаюче старий, але не найстаріший організм на Землі. Одним з найстаріших є Пандо, колонія з 47 000 тремтячих клонів осики в штаті Юта, якій, як вважають, 14 000 років.

Останні новини:  Японські вчені довели здатність собак плакати від щастяnnews.com.ua
+