Тонкощі вирощування цикламена в домашніх умовах

26.02.2024   15:40    60

Дотримуючись основних правил догляду за кімнатними рослинами, ви зможете насолоджуватися красою цикламену в домашніх умовах досить тривалий час.


Цикламен – це рослина з родини меркурієвих (Primulaceae), яка включає кілька видів з вишуканими квітками і декоративним листям. Вона відома своєю красою і може бути використана як кімнатна рослина або як елемент в квітковому саду. Цикламен має декоративні квітки звичайної форми та різноманітних кольорів, включаючи білий, рожевий, червоний, фіолетовий та смугасті комбінації. Квіти можуть бути ароматними і виглядають як дзвоники або лілії.

Останні новини:  Романтичні вчинки партнера, які можуть насторожити

Листя цикламену також дуже декоративне. Воно має серцеподібну форму та може бути зеленим, бурштиновим або мармурованим з різними відтінками зеленого. Цикламен часто використовується як кімнатна рослина, особливо взимку, коли його квіти рясно розцвітають. Він також може бути висаджений у відкритому ґрунті у помірному кліматі як однорічна або багаторічна рослина.

Садівники розповіли, як правильно доглядати за цикламеном

Правильний догляд за цикламеном

Цикламени люблять яскраве, але розсіяне світло. Розташовуйте їх у віконці на схід або захід, але уникайте прямого сонячного світла, особливо влітку. Важливо дотримуватися оптимальних температурних умов для цикламену. Вони відчувають себе комфортно при температурі від 10°C до 20°C. Уникайте різких перепадів температури. Поливайте цикламен пильно, уникаючи потрапляння води на листя та квіти. Поливайте, коли поверхня ґрунту висихає, але не допускайте залишку води в піддоні, оскільки це може призвести до гнилення коренів.

Збільште вологість повітря навколо цикламену, особливо в зимовий період, коли опале листя може висушитися від сухого повітря. Використовуйте зволожувач або розпилювач води поруч із рослиною. Використовуйте добре дренований грунт для вирощування цикламену. Можна використовувати спеціальний грунт для міроцвітових рослин або приготувати суміш перегнійної землі, піску і вермикуліту. Після цвітіння цикламен може увійти в період спокою. Поступово зменшуйте полив та тримайте рослину в прохолодному місці. Коли листя висохнуть, відсутність поливу може тривати до кількох місяців. Після цього рослину можна повертати до активного росту.

Останні новини:  Перетворюємо залишки від шкірки цитрусових на засіб для чищення кухні

noviydoctor.com