Симптоми раку: зміна в голосі може бути його раннім сигналом

12.02.2024   11:00    697

Показники виживання при захворюванні на рак сильно залежать від того, коли він виявляється, тому дуже важливо своєчасно розпізнавати ознаки недуги. Одним з таких ранніх сигналів організму про хворобу є зміна голосу.

Існує понад 200 різних видів раку, і їх симптоми можуть відрізнятися в залежності від того, в якій області рак виник і на які ділянки поширився. Фахівці британської організації Cancer Research UK констатують, що голос, який змінився може виявитися симптомом раку гортані. Зокрема, запідозрити такий рак можна, коли в голосі з’являється захриплість, що не проходить більше трьох тижнів.

Останні новини:  Названий сніданок, від якого швидко худнуть

“Багато симптомів раку часто ігноруються, тому що вони також бувають властиві набагато менш серйозних захворювань. Захриплий голос якраз відноситься до таких легко пропускаються, але потенційно дуже серйозних проявів раку”, – заявили експерти.Рак гортані – це вид раку, який вражає гортань, частина горла, яка знаходиться біля входу в трахею і відіграє важливу роль в процесах дихання і говоріння. Захриплий голос часто є результатом запалення гортані, що виникає як правило через застуду або надмірного напруження голосових зв’язок.

Останні новини:  Розкрито вплив волоських горіхів на головний «орган довголіття»

При раку гортані, крім змін в голосі, спостерігаються і інші симптоми. Основні ознаки даного захворювання включають в себе:

  • біль або труднощі при ковтанні,
  • ком або пухлина в шиї,
  • тривалий час не проходить кашель,
  • постійний біль у вусі.

У деяких людей також спостерігаються неприємний запах з рота, задишка, сильний хрипкий шум при диханні, незрозуміла втрата ваги або дуже сильна втома.Експерти відзначили, що більшість випадків раку гортані можна запобігти за рахунок здорового способу життя, – в першу чергу, відмови від куріння.

Останні новини:  Як визначити рак і діабет по запаху тіла


uapress.kyiv.ua