Путін залишається «смертельною загрозою» для НАТО і України - ISW

26.02.2024   15:21    65

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що президент Росії Володимир Путін «залишається смертельною загрозою» для НАТО та України.

Про це йдеться у звіті ISW, передає Укрінформ.


«Кремль місяцями створював умови для проведення операцій гібридної війни в країнах Балтії та Фінляндії і наразі проводить такі операції проти Молдови. Цілями Путіна залишаються знищення НАТО як ефективного альянсу, розрив зв’язків між Сполученими Штатами і Європою й побудова нового глобального порядку, в якому домінує голос і сила Росії. Інтереси Америки, Європи і союзників Америки в Азії й у всьому світі нерозривно пов’язані з тим, щоб допомогти Україні перемогти Росію», — йдеться у звіті.

Останні новини:  Пентагон готує зброю до відправки в Україну - ЗМІ

Як зазначається, Україна через два роки після початку повномасштабного російського вторгнення протидіє спробам Кремля знищити українську державність та ідентичність попри дедалі більші труднощі. Водночас РФ не відмовилася від своїх воєнних цілей і не послабила військових операцій. Російські війська продовжують наступати, але їхні здобутки поки що дуже обмежені і даються їм дуже дорогою ціною, наголошують аналітики. За їхньою оцінкою, ймовірно, під час захоплення Авдіївки загинуло більше російських солдатів, ніж за всю радянсько-афганську війну.В ISW зауважили, що українці втомлені і стурбовані тим, що американська військова допомога може припинитися, але продовжують боротися з рішучістю, винахідливістю і майстерністю.«Але до кінця війни ще далеко. Україна не програла і в України немає причин для програшу… Російська армія має багато недоліків, якими Україна навчилася користуватися. А сукупна економічна потужність союзників України у багато разів перевищує економічну потужність Росії», – наголосили в ISW.

Останні новини:  Іспанія може надати Україні свої старі американські танки M60: від 260 до 300 одиниць

Аналітики зазначають, що попри важкі втрати, російські війська наразі підтримують наступальні операції в Україні, «покладаючись на криптомобілізацію».

«Росія генерує нові сили приблизно зі швидкістю, еквівалентною поточним втратам, що дозволяє російським військам постійно посилювати атакуючі підрозділи і регулярно проводити ротацію на оперативному рівні», – йдеться у звіті.

Водночас, зауважують аналітики, поки незрозуміло, чи зможе Росія підтримувати наступальні операції в такий самий спосіб на більш високому оперативному рівні, що призведе до ще більших втрат.

Останні новини:  Трамп уперше висловився про необхідність посилити підтримку України


news-xl.net