Паркування кросоверів стане дорожчим в європейських містах

11.02.2024   08:31    41
Деякі європейські міста вирішують піднімати вартість паркування з метою зменшення кількості транспорту та покращення екології.

На референдумі жителі Парижа вирішили значно підвищити плату за паркування кросоверів і великовагових транспортних засобів, що належать приїжджим. Плата за паркування до 18 євро за годину означає потроєння попередньої ціни.  


Новий регламент, який набуває чинності з вересня 2024 року, стосується всіх двигунів внутрішнього згоряння та гібридних моделей вагою понад 1,6 т, а також усіх електромобілів вагою від двох тонн. Мешканці, підприємці та медичні працівники звільняються від підвищеної плати. Приватні гаражі також не постраждають.  

Останні новини:  Компанія Volkswagen вирішила показати дизайн своїх майбутніх моделей: нова ера дизайну почнеться в Китаї

Близько 1,3 мільйона людей були запрошені до голосування, але участь взяли трохи менше шести відсотків. 54,5% проголосували за підвищення плати за паркування позашляховиків. Також розглядається питання вартості паркування за межами міста.  

Яка альтернатива? 

Федерація охорони навколишнього середовища та природи (BUND) підкреслює, що відповідні заходи із підвищення вартості паркування завжди повинні супроводжуватися концепцією альтернативного транспорту.  

Останні новини:  Розсекречено салон електроседана Honda і Dongfeng

Андре Бергеггер, керуючий директор Асоціації міст і муніципалітетів, дотримується значно критичнішої точки зору.  

«Ми не повинні використовувати плату за паркування, щоб вказувати людям, якими автомобілями вони можуть їздити», — сказав він, закликаючи до індивідуальних рішень, які зважають на різні інтереси. 

Тенденція дорожчання паркування 

Skoda Octavia на паркінгу

Паризьку модель також розглядають в Німеччині, зокрема в Ганновері. 

Останні новини:  Фахівці назвали найнадійніші автомобілі з пробігом, які проїжджають понад 500 000 км

Як повідомляє Tagesschau, мер Ганновера Беліт Онай виступає за введення в Німеччині паризької моделі надвисокої плати за паркування позашляховиків.  

«Тенденція до все більших і важчих автомобілів продовжується, – сказав політик. – Тому я дуже симпатизую шкалі цін на паркування на основі довжини транспортних засобів. Референдум ще раз показує, що потрібно дискутувати про обмеженість громадського простору та більш прийнятну ціну на паркування».  


motorcar.com.ua