Отрута чи задоволення: наскільки шкідливі м’ясо і ковбаси?

12.02.2024   11:31    263

Деякі не їдять м’ясо і ковбаси взагалі, для інших це необхідна частина щоденного раціону. Коли справа доходить до м’яса і ковбаси, багато людей мислять крайнощами. Однак, як запевняють дієтологи, середній шлях – найкращий.

По суті, важливо розрізняти червоне і біле м’ясо, пояснює Сільке Рестемеєр з Німецького товариства харчування (DGE). Червоне – з яловичини, свинини, баранини і кози. Біле з птиці – курка або індичка.


«Якщо ви їсте багато червоного м’яса і ковбас, у вас більш високий ризик розвитку раку товстої кишки», – говорить Рестемеєр. – «З іншого боку, згідно з поточним станом знань, немає 100% доведеного відношення до раку».

Останні новини:  4 переваги яблучного оцту, доведених наукою

Колір не все

Крістіан Сіна, директор Інституту дієтології в університетському медичному центрі Шлезвіг-Гольштейн, бачить це трохи інакше.
«Ми більше не повинні проводити загальну різницю між червоним і білим м’ясом з точки зору здоров’я. Здається, більш важливо, з якої частини тіла тварини береться м’ясо і як воно готується», – говорить він.Дієтолог стверджує, що і біле м’ясо може бути шкідливим, якщо, наприклад, з нього приготовлена дешева жирна ковбаса. А червоне м’ясо-корисним, якщо мова йде про пісний шматок натуральної яловичини.

Останні новини:  Які каші корисні для нервів, а які – для серця

Невтихаючі суперечки про м’ясо і ковбасу

Як частина змішаної дієти, м’ясо має не тільки недоліки, але і переваги. Він містить важливі поживні речовини, такі як білки, вітаміни групи B , включаючи вітамін В12, залізо, селен і цинк.«Тим не менш, дорослі не повинні вживати більше 300-600 грамів м’яса і ковбас на тиждень», – говорить Рестемеєр.

Останні новини:  Названі продукти, які “вбивають” імунітет

Крістіан Сіна досить критично ставиться до загальних рекомендацій по харчуванню від 300 до 600 грам:

“Ця інформація може служити тільки орієнтиром. Значущих досліджень не вистачає. Вирішальним фактором є те, як наше тіло реагує на їжу. Те, що добре для одних, не обов’язково має бути добре для інших”.


uapress.kyiv.ua