Основний ступінь ракети SLS Artemis III готовий до підкорення Місяця

26.02.2024   12:35    50


Місія НАСА «Артеміда III» продовжується із завершенням будови основних ступенів ракети SLS, створюючи основу для майбутніх місій дослідження Місяця та глибокого космосу, включаючи відправку першої жінки та кольорової людини на Місяць. Оскільки НАСА працює над розробкою всіх систем, необхідних для повернення астронавтів на Місяць у рамках кампанії «Артеміда» на благо всіх, ракета SLS (Space Launch System) відповідатиме за запуск астронавтів у їхню подорож.


Оскільки резервуар для рідкого кисню тепер повністю зварений, усі основні конструкції, які сформують базовий ступінь для ракети SLS для місії агентства Artemis III, готові до додаткового оснащення. Обладнання буде частиною ракети, яка використовується для першої з місій Artemis, яка планує висадити астронавтів на поверхню Місяця поблизу Південного полюса Місяця. 8 січня техніки завершили зварювання 51-футової конструкції бака з рідким киснем у вертикальній монтажній будівлі на складальному заводі NASA Michoud у Новому Орлеані.

Останні новини:  ALMA не знайшла потужних гейзерів на супутнику Юпітера Європі

Підготовка та виготовлення ракет

Інший гігантський паливний бак мегаракети – бак для рідкого водню – вже є однією повністю звареною конструкцією. NASA та Boeing, провідний підрядник основної стадії SLS, зараз заправляють резервуар в іншій камері в межах Вертикальної монтажної будівлі під назвою Building 131 система теплового захисту кріогенного резервуара та комплекс нанесення грунтовки. 14 листопада завершив внутрішнє прибирання.

Виробництво фурнітури — це багатоступінчастий процес, який включає зварювання, промивання та, згодом, оснащення фурнітури. Внутрішній процес очищення схожий на душ, щоб переконатися, що забруднюючі речовини не потраплять у складні силові установки та системи двигуна перед заливкою.

Після завершення внутрішнього очищення автоматизованим роботизованим інструментом наноситься ґрунтовка на зовнішні частини стовбурної частини танка та куполи. Після ґрунтовки техніки застосовують систему теплового захисту на основі піни, щоб захистити його від екстремальних температур, з якими він зіткнеться під час старту та польоту, а також регулюють переохолоджене паливо всередині.

Останні новини:  Біологи розкрили секрет злагодженої роботи термітів під час будівництва гнізд

Підтримка дослідження глибокого космосу

«NASA та його партнери обробляють основні апаратні елементи в Michoud для кількох ракет SLS паралельно для підтримки кампанії агентства Artemis», — сказав Чед Брайант, виконуючий обов’язки керівника офісу Stages для програми NASA SLS. «Оскільки базова стадія Artemis II наближається до завершення, основні структурні елементи основної стадії SLS для Artemis III будуть проходити виробництво на заводі».

Два масивні паливні баки для ракети разом вміщують понад 733 000 галонів суперохолодженого палива. Паливо живить чотири двигуни RS-25 і має бути надзвичайно холодним, щоб залишатися рідким.

Останні новини:  Вчені NASA розробили унікальне сонячне вітрило, що замінить ракетні двигуни

Основний ступінь разом із двигунами RS-25 вироблятиме два мільйони фунтів тяги, щоб допомогти запустити космічний корабель NASA Orion, астронавтів і запаси за орбіту Землі та на поверхню Місяця для Артеміди III. SLS — єдина ракета, яка може відправити Orion, астронавтів і припаси на Місяць за один запуск.

Через Artemis NASA надішле астронавтів — у тому числі першу жінку, першу кольорову особу та першого міжнародного астронавта-партнера — для дослідження Місяця для наукових відкриттів, отримання економічної вигоди та створення основи для місії на Марс з екіпажем. SLS є частиною магістралі NASA для дослідження глибокого космосу разом із космічним кораблем Orion, дослідницькими наземними системами, вдосконаленими скафандрами та роверами, Gateway та системами посадки людей.


portaltele.com.ua