Обсяг російського виробництва зброї непокоїть ЄС - The Guardian

25.02.2024   08:41    58

«Набагато більше, ніж ми очікували»: обсяг російського виробництва зброї непокоїть європейських експертів.

Про це пише The Guardian.


У той час як Україна намагається знайти боєприпаси, зброю та спорядження для своєї оборони, Росія протягом останніх двох років керує масштабним зростанням промислового виробництва, яке перевершило очікування багатьох західних фахівців із планування оборони, йдеться у статті.

Загальні витрати на оборону зросли до 7,5% ВВП Росії, ланцюжки поставок були перебудовані таким чином, щоб забезпечити безпеку багатьох ключових товарів та обійти санкції, а заводи з виробництва боєприпасів, транспортних засобів та обладнання працюють цілодобово, часто обов’язкові 12-годинні зміни з подвійними понаднормовими, щоб підтримати російську військову машину в найближчому майбутньому.Машиністи і зварювальники на російських заводах, що виробляють військове обладнання, зараз заробляють більше, ніж багато «білих комірців» – менеджерів і юристів, згідно з аналізом даних праці в Росії.

Останні новини:  У рф зробили заяву щодо припинення війни в Україні

Величезні російські інвестиції у збройні сили, які, за прогнозами, цього року стануть найбільшими по відношенню до ВВП із часів Радянського Союзу, турбують європейських військових експертів. Вони вважають, що НАТО недооцінює здатність Росії вести довгострокове протистояння.Одним із ключових показників для ведення артилерійського конфлікту є внутрішнє виробництво снарядів, яке, за оцінками експертів, становить від 2,5 до 5 млн. одиниць на рік.

Останні новини:  Під Калугою БПЛА пошкодили енергоінфраструктуру

Заступник директора департаменту політичного планування міністерства оборони Естонії Марк Рійсік назвав ці тенденції тривожними. Він наголошує, що у найближчі рік-два виробництво може перевищити 4 млн одиниць.

Ця кількість ставить Україну в невигідне становище на фронті, де Росія має перевагу в артилерійському вогні щонайменше три до одного, а найчастіше і більше.

«Це набагато більше, ніж ми очікували», – повідомив Рійсік про цифри російського виробництва.

Останні новини:  У РФ заявили, що вночі 50 дронів атакували вісім областей


newformat.info